Pregleda: 778

Rukomet: Spartak poražen od Proletera u Zrenjaninu (34:32)

06.12.2021. u 10:15h
Spartak je pretrpeo poraz u Zrenjaninu od Proletera, rezultatom 34:32, u okviru 12. kola B grupe Arkus lige Srbije. Nakon odlične igre obe ekipe pobeda je pripala domaćinu koji je slavio sa dva gola razlike.

Domaći tim poveo je vrlo brzo, ali su se razigrali Subotičani i uspeli da prokrenu rezultat, posle sedam minuta igre - 3:4. Nije mnogo trebalo raspoloženim Zrenjanincima da se vrate u vođstvo i posle 15 minuta borbe na semaforu je stajao rezultat 10:9. Vodila se borba gol za gol u završnici prvog dela i na pauzuz se otišlo uz prednost Proletera do plus jedan 18:17.

Nastavak utakmice je protekao u potpunoj neizvesnosti. Tek u zadnjoj četvrtini utakmice Zrenjaninci su uspeli da se odvoje na plus tri 34:31. Učli su u zadnji minut meča uz tu prednost, Spartak je uspeo samo da smanji na 34:32 i bodovi su pripali domaćinu.

Proleter – Spartak 34:32 (18:17)

Proleter: Stoiljkovski, Karlaš 4, Barjaktarović 1, Antelj, Skuban 3, Rnić 13, Popović, Antić 2, Terzić, Krivošija 2, Jovanov, Pavlović 2, Živković 2, Kolundžić 3, Jovanovski 2, Kovačević.

Spartak: Latkovski, Papeš Bogosavljev, Knežević, Spremo 1, Radosavljević 12, Jelenić, Stanković 2, Simić, Ivančević 5, Ivić, Jevtović 4, Potpara 2, Novaković, Stojanović 6, Obradović, Radović.

U narednom kolu Spartak dočekuje Partizan.