Pregleda: 539

Rukomet: Spartak deklasirao Inđiju (34:24)

27.03.2023. u 11:52h
Spartak je upisao novi trijumf. Slavili su rukometaši subotičkog tima na domaćem terenu protiv Inđije rezultatom 34:24 u 16. kolu Super B lige. Odličnom igrom u napadu, ali i čvrstom odbranom Spartak je stigao do novih bodova.

Spartak je odlično otvorio utakmicu i poveo sa 2:0 golovima Momića. Uspeli su gosti brzim napadom da smanje na 2:1. Nastavili su plavo – beli borbeno i posle osam minuta stekli prednost od plus šet – 8:2. Probudil su se igrači Inđije i sa tri vezana pogotka ublažili vođstvo domaćina. Kako je vreme odmicalo Subotičani su bili sve ubedljiviji i do odlaska na pauzu došli do prednosti od 10 razlike – 19:9.

I u drugom poluvremenu je domaći tim diktirao ritam igre. Raspucani Subotičani su stečenu prednost od 10 golova sačuvali do kraja i zasluženo upisali nove bodove.

Spartak - Inđija 34:24 (19:9)

Spartak: Gašić, Vojvodić, Miskin 5, Stevanović 5, Potpara 1, Momić 6, Radosavljević 6, Laković 2, Spremo, Bukvić, Ivić, Vuković, Živković 2, Perazić 4, Marić, Starčević 3.

Inđija: Draško, Baljak, Živković 2, Grozdić 7, Draško 3, Balić, Aćimov 1, Dušanić, Ćućuz 1, Stanić, Spasić 5, Abramović 2, Bogojević 3, Bozoljac, Boroja.

Spartak u narednom kolu gostuje u Smederevu.