Pregleda: 1164

Rukomet: Spartak bolji od Sloge u Požegi (22:29)

07.10.2018. u 18:49h
Rukometaši Spartaka slavili su u Požegi. Subotičani su u 3. kolu Superlige Srbije pobedili Slogu rezultatom 29:22. U subotu dolazi Šamot.

Dobrom igrom Spartak je došao do pobede protiv Sloge i prvih bodova od starta nove sezone. Dobro su otvorili meč učenici trenera Lakovića. Nakon izjednačene rezultatske borbe, od 20. minuta Subotičani su stigli do +4. Dobrom odbranom su odolevali napadima Sloge i na odmor otišli uz prednost rezultatom 16:9.

U drugom delu meča i dalje je Spartak bio tim koji je diktirao igru. Janković je sa tri vezana gola doneo Subotičanima veliku prednost od 21:11. Trgli su se domaći igrači i dobrom serijom smanjili prednost pa je četiri minuta pre kraja meča na semaforu stajao rezultat 20:27. Nije to poremetilo raspoložene igrače Spartaka. U finišu meča bili su precizni Maksić i Ristić za konačnih 22:29.

Sloga – Spartak 22:29 (9:16)

Sloga: Jovanović 2, Marinković, Pavić 6, Ilić 1, Stevanović 1, Aleksić , Filipović, Pavlović 3, Marjanović  2, Živanović, Gavrilović 1, Davidović, Radičević 6, Dimitrijević, Mićović, Potaprić.

Spartak: Pjevalica, Rosić, Peić Tukuljac  1, Peić Tukuljac, Kolundžić , Šukić 1, Janković  8, Spremo, Kojadinović  2, Arđelan, Petrović  4, Ristić 1, Maksić 5, Leovac  1, Stefanović 6, Abadžić.

Priznanje za najboljeg igrača meča pripalo je Stefanu  Jankoviću koji je postigao 8.

U 4. kolu Spartak dočekuju Šamot, trenutno prvoplasiranu ekipu. Utakmica se igra u subotu, 13. oktobra od 19 časova.