Pregleda: 2999

Poraz odbojkašica Srbije i od Nemačke

24.06.2013. u 13:44h
Izvor: Odbojkaški savez Srbije
Odbojkašice Srbije pretrpele su treći poraz u B grupi V Evropske lige 2013. Nemačka je sinoć u Subotici, u drugoj utakmici 3. kola II turnira, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 21:7, 21:16 i 21:9, posle 55 minuta igre.

Poražena je Srbije od Nemačke, u utakmici u kojoj su Nemice, aktuelne vicešampionke Evrope, skoro sa prvom postavom, održale pravi čas iz odbojke. Bile su motivisane i agresivne od prvog do poslednjeg poena i na kraju zasluženo slavile.

Nemačka je silovito krenula u prvom setu i povela sa 8:1. Uspela je Srbija, činilo se, da se vrati u igru i smanji na 8:6. Od tog trenutka, Nemice su napravile seriju od čak 10:0 i povele sa 18:6. Bilo je i 18:7, a na kraju 21:7 za Nemačku, za vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu, posle izjednačene igre na početku, Nemačka je povela sa 8:5, a Srbija uspela da smanji na 8:7. Ipak, Nemice su povećale razliku prvo na 10:7, pa 12:8, koliko je bilo na tehničkom tajm – autu. Vodila je Nemačka sa 16:11, pa 19:14, odnosno 21:16, za vođstvo od 2:0 u setovima.

Treći set je počeo vođstvom Nemačke od 2:0, pa 4:2. Srbija je smanjila na 4:3, a onda su Nemice napravile seriju 3:0 za prednost od 7:3. Vodila je Nemačka sa 10:5, a šest poena viška je imala na tehničkom tajm – autu, 12:6. Povećavala je Nemačka prednost u nastavku i vodila sa 14:7, pa 18:8, da bi na kraju bilo 21:9 za pobedu od 3:0 u setovima.

Utakmicu u dvorani “Dudova šuma” posmatralo je 600 gledalaca, a sudili su Roberto Boris iz Italije i Jasmin Husejnović iz Bosne i Hercegovine.