Komentara: 6
Pregleda: 3328

Poraz "Golubica" protiv ekipe iz Kazahstana

13.08.2012. u 22:49h

U predvečerje, u prijatnim vremenskim uslovima pred oko 500 posetilaca na Gradskom stadionu, naš predstavnik u UEFA ligi šampiona za žene nije uspeo da ponovi dobru igru koju je prikazao u prethodnom kolu, pri tome postigavši 7 golova, dok je svoju mrežu sačuvao.

Uz povremeno bezidejnu i pomalo konfuznu igre domaćih pre svega na sredini terena, današnji protivnik našim "Golubicama" ekipa "BIIK Shymkent" iz Kazahstana iskoristila je svoje šanse i osvojila nova 3 boda pobedivši sa 0:2 i sada se nalazi na vrhu tabele sa 6 osvojenih bodova i gol razliku 5:0.

U uvodnim minutima susreta ekipa Spartaka pokazala je nešto veću inicijativu od protivnica u želji da se dođe u prednost ali ta inicijativa nije dugo trajala i gošće iz Kazahstana su uspostavile ravnotežu već u prvih 15 minuta kada su i došle do svoje prve šanse, one koju im je poklonila upravo ekipa Spartaka svojom lošom odbranom, konkretno lošim ispucavanjem golmanke i posle par kontakata u šesnestercu lopta je došla do napadačice Aline Litvinenko koja je sa nekih 10 metara savladala Anu Ivankov, golmana ŽFK "Spartak".

Tokom čitavog prvog poluvremena lopta je prilazila uglavnom šestnestercu domaćih i u par navrata je postojala šansa da se prednost Kazahstanki uveća ali srećom to se nije desilo. Poluvreme je završeno vođstvom gošći od 0:1.

Drugo poluvreme donelo nepravdu i manjak sreće za domaće

Nastavak susreta obećavao je bolji i konkretniji fudbal, čak je i Spartak imao svoju najbolju šansu koja je ostala neiskorišćena pošto je napadačica domaćih izašla skoro sama ispred golmanke Kazahstanki ali u poslednjem trenutku u samom srcu šesnesterca bočno je startovao jedan odbrambeni igrač i po utisku mnogih na stadionu ŽFK "Spartak" je oštećen za jedan očigledan jedanesterac koji nije dosuđen.

Nepunih 10 minuta kasnije gošće su povećale svoju prednost jednim prelepim golom sa ruba šesnestera, iskosa sa leve strane. U 53. minutu ŽFK "Spartak" je gubio sa dva gola i bile su neophodne neke promene. Prva promena je bila ni manje ni više golman Ana Ivanov, nju je zamenila koleginica Ljiljana Gardijan koja je ispostavilo se na kraju sačuvala svoju mrežu.

Podrška muškog tima Spartaka

Sredinom prvog poluvremena na kapijama istočne tribine pojavila se i muška ekipa Spartaka koja je iskoristila jedan deo meča da dâ podršku koleginicama a zatim su se uputili na svoje radne obaveze - popodnevni trening.

Stekao se utisak i da je ekipa Spartaka oštećena i za još jedan jedanesterac pošto je jedna protivnička igračica igrala rukom u svom šesnestercu ali sudkinja iz Poljske još jednom je propustila da dodeli najstrožu kaznu i još jednom je dobila salvu zvižduka subotičke publike.

Do kraja susreta naša ekipa više nije menjala igračice dok su gošće iz Kazahstana iskoristile mogućnost sve tri zamene. U poslednjih dvadesetak minuta igračice Spartaka u nekoliko navrata pogodile su prečku i to je bilo manje više sve što se moglo videti od konkretnijih akcija.

Meč se završio rezultatom 0:2 i ŽFK "Spartak" se sada nalazi na drugom mestu na tabeli 2. grupe sa 3 boda, koliko ima i NSA Sofia koje su naše fudbalerke pobedile u prethodnom kolu. Sledeći susret "Golubice" igraju u četvrtak, 16. avgusta protiv ekipe "Pärnu JK" iz Estonije na stadionu Karađorđe u Novom Sadu. Susret počinje u 17:30h uz direktan prenost na RTV1.

Organizator turnira ŽFK "Spartak" omogućio je i direktan prenos svih utakmica preko Interneta, a kao što vidite moglo se pratiti i direktno sa stadiona.

NSA Sofia - Pärnu JK 2:0

U drugom meču koji je prethodio Estonke su doživele drugi uzastopni poraz na ovom turniru, izgubile su od NSA Sofia, rezultatom 2:0. Ekipa NSA Sofie još uvek ima šanse za ulazak u grupu 32 najbolje Evropske ekipe.