Pregleda: 4061

Poraz fudbaler Spartaka u Jagodini (2:0)

15.09.2013. u 11:10h
Izvor: FK "Spartak"
FK "Spartak" doživeo je treći uzastopni poraz. U petom kolu Jelen Super lige poražen je od Jagodine sa 2:0, a oba gola je postigao Aleksandar Pešić mladi reprezentativac Srbije.

Subotičani su dobro započeli meč, držali su često loptu u svom posedu ali bez konkretnijih prilika. Ipak, do vođstva prva dolazi Jagodina u 15. minutu iz prve ozbiljnije prilike. Lepović je šutirao sa ivice šesnaest metara, lopta se odbila od igrača Spartaka i došla do Pešića koji je smešta u mrežu.

Nakon postignutog gola Jagodina je odlučnije krenula ka golu protivnika. Probao je Đurić a zatim i Cvetković ali golman Aleksić je bio siguran na golu. Odličnu prilika se ukazala za Lepovića nakon pola sata igre kada je izbio sam pred Aleksića ali ponovo je golman Subotičana bio uspešniji.

Nastavak susreta počeo je u žestokom ritmu sa obe strane. Nakon samo sedam minuta Pešić, koji je danas bio odličan, postigao je svoj drugi gol šutem sa oko 15 metara i udvostručio vodstvo Jagodine.

Probali su subotičani šutevima Torbice i Šarca ali bez većih uspeha. Poslednjih dvadesetak minuta trener Kurćubić uveo je još jednog napadača Miloša Džugurdića i sve karte bacio u napad ali Spartak nije uspeo da postigne pogodak.

Jagodina - Spartak 2:0 (1:0)

FK "Spartak" se posle nekompletnog 5. kola trenutno nalazi na 12. mestu Jelen Super lige sa samo 4 osvojena boda, 2 postignuta i 6 primljenih golova. Na tabeli trenutno vode Partizan i Čukarički sa po 13 bodova. U sledećem kolu Subotičani na svom terenu dočekuju ekipu Napredka iz Kruševca.