Pregleda: 2423

Pobeda odbojkašica Spartaka protiv Varadina (0:3)

13.01.2013. u 12:12h
Izvor: Wiener Städtische liga
Odbojkašice Spartaka pobedile su maksimalnim rezultatom 0:3 u gostima ekipu Varadina, posle 12 odigranih mečeva ostaju na drugom mestu na tabeli, a već narednog vikenda dočekuju lidera Crvenu zvezdu.

Odbojkašice NIS Spartaka opravdale su ulogu favorita na gostovanju Varadinkama, mada je malo nedostajalo da domaće otkinu set trenutno drugoplasiranoj ekipi u ligi.

Cvetićanin, Helić i Matić bile su veoma raspoložene u prva dva seta i najzaslužnije su za lagano i ubedljivo vođstvo, a kod Varadinki nije bilo raspoložene igračice. Servirale su gošće veoma dobro i nisu dozvolile domaćinu da se razmaše.

Ipak, opuštanje u trećem periodu umalo nije koštalo golubice gubitka seta. Od 7:10, na servise Maje Malčić, domaće su preokrenule serijom 10:0, a nisu pomogli ni tajm-auti ni izmene gostujućeg trenera Petkovića.

Tek, kada su svi videli da će meč otići u četvrti set, Sofija Medić je sjajnom serijom servisa pokrenula svoje drugarice i dovela ih do izjednačenja (od 16:22 do 22:22).

U poslednja dva poena (pri rezultatu 23:23) zasijala je ponovo Aleksandra Cvetićanin i sa dva silovita smeča zaključila meč.

Varadin – NIS Spartak 0:3
(17:25, 18:25, 23:25)

Dvorana: „Slana bara”