Pregleda: 2388

Pobeda odbojkaša protiv Vojvodine

09.02.2013. u 00:40h
Izvor: Wiener Städtische liga
Pred oko 400 gledalaca u Hali sportova, za nepuna dva sata igre, odbojkaši Spartaka su u vojvođanskom derbiju savladali novosadsku Vojvodinu rezultatom 3:1 i time osvojio nova 3 boda u nastavku sezone. I pore pobede nad direktnim konkurentom za bolji plasman, ekipa Spartaka ostaje osma, ali sada samo jedan bod zaostatka za večerašnjim protivnikom.

Vojvođanski derbi opravdao je očekivanja, a publika u Hali sportova mogla je da gleda krajnje neizvesnu utakmicu. U borbi za važne bodove Spartak je igrao čvršće u finišu i još jednom potvrdio da mu domaći teren najviše prija.

Doduše, Subotičani su Vojvodinu savladali drugi put u sezoni, pa će sada i Novosađani morati da strepe za opstanak u društvu najboljih!

Domaći su napravili četiri poena viška do drugog obaveznog predaha (16:12), a ispostavilo se da su to bili ključni momenti seta, jer je u nastavku Spartak rutinski sačuvao prednost – 25:18.

Nadmoćna je bila Vojvodina početkom drugog perioda, pre svega zbog sigurnog bloka (na kraju seta odnos blokova bio je 9:5 u korist gostiju). Uz vezane blokove Martinovića i as servis Brzakovića gosti su poveli sa 16:11.

Spartak je ipak imao snage da uzvrati, presudna je bila serija servisa iskusnog Vladana Aleksića, pa su domaći poveli (21:20). Usledila je dramatična završnica, u kojoj je Spartak imao čvršće nerve – 32:30.

Ponovo su gosti bolje otvorili set, na prvom obaveznom odmoru bili je 8:6, a na drugom još ubedljivijih 16:12. Ovoga puta Vojvodina nije ponovila iste greške, pa je ostala u igri – 25:22.

Neizvesno je bilo i u četvrtom periodu. Posle asa Ismara Elezovića Spartak je poveo sa 22:19, a potom je Janačkov dva puta izblokirao Luburića za meč loptu. Tačku na meč stavio je Crnjanski za velika tri boda Spartaka.

Spartak – Vojvodina NS seme 3:1
(25:18, 32:30, 22:25, 25:21)

Dvorana: HS „Dudova šuma”