Pregleda: 2708

Pobeda košarakaša Sparataka protiv Jagodine

11.03.2012. u 11:37h
Izvor: Subotica.info
Ekipa Spartaka uspela je da pobedi Jagodinu sa sedam poena prednosti koliko im je i trebalo da u međusobnom skoru bodu bolji od svog rivala ukoliko im to bude zatrebalo na kraju prvenstva. Gosti su bolje započeli utakmicu, imali su stalnu prednost od nekoliko poena da bi prvu četvrtinu završili sa prednosšću od osam poena. Spartak je meč prelomio početkom drugog perioda kada su napravili seriju od 19:0 u prvih pet minuta igre. Raspucali su se domaći sa svih pozicija pa su od 19:27 došli do preokreta 38:27.

Pokušali su gosti iz Jagodine da smanje prednost u nastavku meča ali Spartak je dobrom odbranom kontrolisao rezultat, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa prednošću od plus 11 u korist domaćih 73:62. U zadnjoj četvrtini vodila se velika borba, Spartaku je trebala prednost od 7 poena razlike. Nakon koša Filipovića nešto više od minute pre kraja gosti su došli na samo minus četiri poena 83:79. Spartak je odgovorio trojkom Đurovića i poenima Drakulića sedam sekundi pre kraja i prednost od sedam poena. Jagodina nije uspela da realizuje poslednji napad tako da su Subotičani uspeli u nameri da dođu do pobede od sedam poena razlike. Najefikasniji u domaćim redovima bio je Stojanović sa 21 poenom dok je iza njega Vukolić koji je postigao 18 poena.

Spartak - Jagodina 88:81 (19:27, 31:11, 23:24, 15:19)

Spartak: Pribić, Prlja 1, Radenović, Stojanović 21, Milisavljević 2, Kuntić 15, Drakulić 5, Vukolić 18, Karahodžić 10, Đurović 16. Jagodina: Bajić 6, Gajović 10, Vujičić, Dašić 14, Miletić, Tmušić 10, Mirković 9, Kostić, Gagović 15, Aćimović, Filipović 17, Bošković.