Pregleda: 2459

Pobeda Bačke 1901 u lokalnom derbiju

09.05.2013. u 11:00h
Izvor: FK "Bačka 1901"
Pred nešto više od 200 gledalaca, u lokalnom derbiju, pobeda je sasvim zasluženo pripala ekipi Bačke. FK "Bačka 1901" - FK "Radnički" Bajmok 2:0 (1:0).

Subotički crveno-beli su bili dominantniji i bolji kroz čitavu utakmicu. Stvarali i promašivali mnogo prilika, a pobeda je ostvarena zahvaljujući golovima Miodraga Guberinića u 20. i 49. minutu.

Vredno pomena je i da su Bajmočani mogli doći do izjednačenja u 24. minutu, kada je golman Bilinović u svom kaznenom prostoru oborio Grubora. Iskusni igrač Radničkog, Maravić, na nesportski način je izveo udarac, pa je odlični sudija Gligor poništio pogodak, i dosudio indirekt u korist subotičke ekipe.

Pored glavnog sudije, danas su i njegovi pomoćnici Zinaja i Rajković bili apsolutno na visini zadatka.

Rezultati ostalih utakmica VFL istok išli su na ruku crveno-belima. Borac je u Bečeju izgubio od Jedinstva, sa jedan nula, a Vršac u Novim Kozarcima od Slobode sa 2:1. Sada je Bačka "usamljena" na drugoj poziciji, Borcu beži za četiri, a Vršcu za šest bodova.