Komentara: 4
Pregleda: 1750

Plivanje: "Spartak-Prozivka" uspešan na Zimskom prvenstvu Vojvodine u Zrenjaninu

28.02.2018. u 10:06h
Proteklog vikenda je u Zrenjaninu održano Zimsko prvenstvo Vojvodine na kojem su se u subotu takmičili pioniri, a dan kasnije ostale, starije kategorije. Plivači Spartak - Prozivke su se u kategoriji pionira ekipno izborili za treće mesto.

Silvija Tot osvojila je srebro u disciplini 200 metara prsno, bronzu na 200 metara leđno, bronzu na 100 metara leđno. Teodora Ždrnja osvojila je zlato u disciplini 100 metara delfin. Maša Kostić osvojila je srebro u disciplini 100 metara delfin, bronzu na 100 metara slobodno i bronzu u disciplini 200 metara slobodnim stilom. David Farkaš izborio se za dve bronze, na 100 metara i 200 metara slobodno dok je Nemanja Kutuzov osvojio, takođe, bronzu, ali na 50 metara slobodnim stilom.

Devojčice su u štafetu 4x50 metara mešovito osvojile treće mesto i to u sastavu Dalija Kutić, Silvija Tot, Teodora Ždrnja i Maša Kostić.

Drugog dana prvenstva, u kategoriji kadetkinja (12-13 godina), Ivana Vukomanović je odnela dva srebra i to u disciplinama 50 metara prsno i 100 metara leđno kao i bronzu na 50 metara leđno, dok se od dečaka, u istoj kategoriji (13-14 godina) Luka Dulać okitio sa tri zlata i to u disciplinama 50 metara delfin, 100 metara delfin i 100 metara mešovito i bronzom na 50 metara slobodno.

U kategoriji juniorki (14-15 godina), osvojene su dve bronze i to, Jovana Ikić na 200 metara slobodno i Petra Čajkaš na 50 metara prsno. Od juniora (15-16 godina), najzapaženije rezultate postigao je Borislav Fermanović, osvojivši dva srebra na 200 metara prsno i 100 metara mešovito, kao i dve bronze na 400 metara slobodno i 100 metara delfin.

U kategoriji starijih juniora (17-18 godina), Balaž Farkaš je uzeo srebro na 50 metara prsno i bronzu na 100 metara prsno.

U otvorenom delu takmičenja Plivački klub „Spartak-Prozivka“ imao je dva predstavnika i to - Minu Mastilović, koja je tri puta stigla prva na cilj u disciplinama 50 metara, 100 metara i 200 metara slobodno, dok je na 50 metara prsno bila treća, kao i Sekula Sekulovića koji se okitio srebrom u disciplini 50 metara leđno i bronzom u disciplini 100 metara leđno.

Plivači ovog kluba su u štafeti 4x50 metara mešovitim stilom i to u sastavu Sekulović, Farkaš, Fermanović, Dulać, stigli treći na cilj čime su zasluženo poneli bronzane medalje