Pregleda: 3019

Plivanje: Spartak Prozivka osvojio 36 medalja u Zrenjaninu, Leon Ujvari najuspešniji među desetogodišnjacima

08.05.2018. u 11:35h

U subotu, 5. maja, u organizaciji Plivačkog kluba "Proleter", u Zrenjaninu je održan tradicionalni plivački miting „Mladost 2018“ na kome su učestvovali i plivači Spartak Prozivke.

Subotičani su u jakoj konkurenciji osvojili 36 medalja, od toga 12 zlatnih, sedam srebrnih i 17 bronzanih, a u svojim redovima su imali i najboljeg pojedinca. Leon Ujvari proglašen je za najboljeg plivača u kategoriji do 10 godina.

Na tradicionalnom takmičenju koje je okupilo oko 340 plivača iz 15 klubova, Spartak Prozivka je nastupio sa 29 takmičara. Subotičani su se takmičili u 105 individualnih disiplina kao i tri štafete. Osvojili su 12 zlatnih, 7 srebrnih i 17 bronzanih medalja, a najzapaženiji rezultat ostvario je Leon Ujvari u kategoriji dečaka do 10 godina sa disciplinom 50 metara slobodno uzeo najviše FINA bodova, čime je proglašen za najboljeg plivača u kategoriji. Leon je plivao i na 100 metara slobodno, 50 metara delfin i 100 metara mešovito i u svim navedenim disciplinama je osvojio zlatne medalje. U istoj kategoriji Filip Miler je u disciplini 100 metara slobodno osvojio bronzanu medalju.

U kategoriji dečaka do 9 godina, Uroš Grahovac osvojio je dve medalje - zlatnu na 50 metara delfin i bronzanu na 100 metara mešovito. U kategoriji dečaka do 12 godina, Nemanja Kutuzov osvojio je srebrnu na 100 metara slobodno i bronzanu na 50 metara slobodno. U konkurenciji dečaka do 13 godina Bojan Martić je osvojio tri bronzane i to na 100 metara slobodno, 100 metara prsno i 200 metara mešovitim stilom. U kategoriji dečaka do 14 godina Luka Dulać je odvojio dve zlatne medalje na 100 metara delfin i 200 metara mešovito, srebrnu na 100 metara slobodno i bronzanu na 50 metara slobodno.U kategoriji 15 godina i stariji, Subotičani su imali samo jednog takmičara, Borislava Fermanovića, koji je bio najbolji na 100 metara prsno, drugi na 100 metara delfin i dva puta treći i to na 100 metara slobodno i 200 metara mešovito.

U kategoriji devojčica do 8 godina Una Milošević osvojila je zlatnu medalju na 50 metara prsno, dok je Aleksandra Kovač Striko osvojila srebrnu na 50 metara leđno i tri bronzane na 50 metara slobodno, 50 metara delfin i 100 metara mešovito.

U konkurenciji do 9 godina Athena Komaromi osvojila je zlatnu medalju na 100 metara slobodno i srebrnu na 50 metara delfin, dok je u kategoriji devojčica 10 godina Silvija Tot bila najbolja na 50 metara prsnim stilom, druga na 100 metara mešovito, a osvojila je i dve bronzane medalje na 100 metara slobodno i 50 metara leđno. U istoj kategoriji, Nađa Skenderović osvojila je bronzanu na 50 metara delfin, a Ena Martić srebrnu na 50 metara prsno. Petra Čajkaš je u kategoriji devojčica od 14 godina i starije osvojila zlatnu medalju na 100 metara prsno i bronzanu na 100 metara leđno.

Štafeta 4x50 metara mešovito, u sastavu Leon Ujvari, Bojan Martić, Nemanja Kutuzov i Filip Miler na cilj je stigla treća i okitila se bronzom.