Pregleda: 1333

Plivanje: Pioniri Spartaka prvaci Vojvodine

26.03.2024. u 09:24h
Proteklog vikenda plivači Spartaka nadmetali su se na dva fronta. Juniori subotičkog kluba, članovi reprezentacije Srbije nastupali su na Susretu regiona i zabeležili dobre rezultate, dok su njihovi mlađi klupski drugari plivali za nova odličja u Novom Sadu gde je održana „Liga mladih plivača Vojvodine 2024”, za kategorije mlađih pionira, pionira i kadeta i u konkurenciji pionira osvojili prvo mesto u ekipnom plasmanu uz veliki broj osvojenih medalja.

Spartak je na ovom takmičenju nastupao sa 46 takmičara koji su osvojili ukupno 31 medalju u individualnoj konkurenciji  i pet medalja u konkurenciji štafeta. U ekipnom plasmanu gde je bodovanje bilo samo za uzrast pionira Subotičani su bili ubedljivo prvi.

Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji u kategoriji mlađih pionira su: Sara Belenzada, tri srebrne medalje (400m kraul, 100m leđno, 200m mix) i jedna bronzana, na 100m kraul, Jelena Zelić - dve bronzane ( 100m delfin i 100m leđno), Luka Babijanović - srebrna na 100m delfin, Vukašin Agović - bronzana na 400m kraul, Maksim Runčev - bronzana na 100m prsno.

U kategoriji pionira: Sara Stipić - četiri zlatne ( 100m i 400m kraul, 100m leđno i 200m mix ) i srebrna na 100m delfin, Una Pastor - bronzana na 100m delfin, Oleg Baćović - dve srebrne, na 100m prsno i 400m kraul, Leon Ziđarev - zlatna na 100m prsno, i dve bronzane ( na 100m kraul i 200m mix ).

U kategoriji kadeta: Petra Botka - četiri srebrne medalje ( 200m prsno, 200m kraul, 200m mix i 400m kraul), Lena Torbai - zlatna na 200m prsno i bronzana na 200m delfin, Miša Novović je osvojila zlatnu medalju na 200m delfin, Darko Rakić - četiri srebrne medalje ( 200m kraul, 200m leđno, 200m mix i 400m kraul)

Plivanje: Pioniri Spartaka prvaci VojvodineŠtafete 4 X 100m kraul: mlađe pionirke u sastavu Sara Belenzada, Sara Bojanić, Helena Rudinski i Jelena  Zelić osvojile su zlatnu medalju. Mlađi pioniri u sastavu Vukašin Agović, Luka Babijanović, Vojin Vuković i Andrej Molnar Međeri okitili su se srebrom. Pioniri u sastavu Oleg Baćović, Svetozar Nišević, Filip Horvat i Leon  Ziđarev uzeli su zlato. Pionirke u sastavu Helena Kovač Luca, Una Pastor, Olja Mihajlović i Sara Stipić bile su zlatne. Kadetkinje u sastavu Petra Botka, Miša Novović, Maja Sarapka i Lena Torbai osvojile su srebro.

Ekipu su predvodili treneri Milan Jovanović i Milan Ivošević.

U Beogradu je tokom vikenda održan Susret regiona, timsko plivačko takmičenje između juniorskih reprezentacija, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske i Srbije.

Takmičenje je u formatu ekipnog karktera, reprezentacija Srbije je zauzela treće mesto, a za srpsku reprezentaciju iz redova Spartaka su nastupali Boris Boršoš, Leon Ujvari, Aleksa Ristić, David Farkaš, Vanja Romić i trener Bojan Race.