Pregleda: 2036

Plivanje: Pet medalja za subotičke kadete na Prvenstvu Srbije

27.03.2018. u 13:38h
Izvor: TV Subotica
Proteklog vikenda na bazenu SRC "Prozivka" održano je Zimsko državno prvenstvo u plivanju za kadete, na kojem je nastupilo više od 40 klubova sa preko 250 plivača iz naše zemlje.

Organizator takmičenja i ovog vikenda bio je Plivački klub "Spartak – Prozivka", koji je obezbedio sve neophodne uslove za održavanje ovakvog masovnog takmičenja, što je pohvaljeno i od strane Plivačkog saveza Srbije.

Na kraju dvodnevnog takmičenja, proglašeni su pobednici. Ekipno najbolji je bio Plivački klub "11. april" sa Novog Beograda, drugoplasirana je bila ekipa PK "Vojvodina" iz Novog Sada, dok je treće mesto pripalo subotičkom Spartaku. Organizatori takmičenja, Plivački klub "Spartak – Prozivka" ekipno je osvojio deveto mesto.

Pojedinačno, mladi plivači Spartaka sa bazena „Dudova šuma“ bili su veoma uspešni. Vanja Romić osvojio je zlato u disciplini 200m prsno odnosno srebro na 400m mešovito, Andor Gencel je osvojio srebro na 200m leđno, dok su istu medalju osvojili i ekipno u štafeti 4x50m mešovito. Plivači Spartaka osvajanje medalja zaokružili su bronzom Dunje Crnković na 800m slobodno.

U generalnom plasmanu u pojedinačnoj konkurenciji, najbolji kadet je Mihajlo Gašić iz PK "11. april", a za najbolju kadetkinju proglašena je Nataša Kekić iz bečejskog kluba "Swim Star".

Prvenstvo Srbije u plivanju za kadete Prvenstvo Srbije u plivanju za kadete Prvenstvo Srbije u plivanju za kadete Prvenstvo Srbije u plivanju za kadete Prvenstvo Srbije u plivanju za kadete Prvenstvo Srbije u plivanju za kadete Prvenstvo Srbije u plivanju za kadete Prvenstvo Srbije u plivanju za kadete