Pregleda: 2388

Plivanje: Nikola Koltin najbolji na Prvenstvu Srbije za kadete

31.07.2018. u 10:42h

Proteklog vikenda u Leskovcu je održano prvenstvo Srbije u kadetskoj kategoriji na kojem je učestvovalo 210 plivača i plivačica iz više od 30 klubova. Kadeti Spartaka su osvojili ukupno devet medalja, a Nikola Koltin je na osnovu ostvarenih rezultata proglašen za najboljeg plivača Srbije.

U individualnoj konkurenciji Subotičani su se okitili sa sedam medalja, od toga tri zlatne, dve srebrne i dve bronzane, dok su u kategoriji muška štafeta uzeli srebro i bronzu.

Osvajači medalja u individualnoj konkurenciji:

• Nikola Koltin, zlatna medalja na 200 prsno i srebrna na 400 mešovito,
  • Vanja Romić, zlatna medalja na 400 mešovito i srebrna na 200 prsno,
  • Dunja Crnković, dve bronzane medalje, u disciplinama 400 i 800 kraul,
  • Andor Gencel, zlatna medalja na 200 leđno.

U kategoriji štafeta:

• Muška štafeta 4×50 mešovito u sastavu Andor Gencel, Nikola Koltin, Lazar Timarac i Marko Barši je osvojila srebrnu medalju
  • Muška štafeta 4×50 kraul u sastavu Andor Gencel, Nikola Koltin, Lazar Timarac i Marko Barši je osvojila bronzanu medalju.

Kadetska ekipa Spartaka je zauzela četvrto mesto u generalnom plasmanu, a činili su je:

• Devojčice: Vanja Romić, Dunja Crnković, Nađa Obradović, Tea Mut, Doris Dulić, Taša Babić i Anja Skenderović.
  • Dečaci: Nikola Koltin, Andor Gencel, Lazar Timarac, Marko Barši, Filip Zavišić i Andrija Tepavac.

Ekipe su predvodili treneri Bojan Race i Milan Jovanović.