Komentara: 4
Pregleda: 1583

Plivanje: Andrej Barna šesti na Svetskom prvenstvu u Dohi

18.02.2024. u 11:56h
Andrej Barna, plivač Spartaka i reprezetativac Srbije, u finalnoj trci na 100 metara slobodnim stilom na Svetskom prvenstvu koje se održava u Dohi zauzeo je 6. mesto. Malo je nedostajalo našem reprezentativcu da "dopliva" do medalje.

Barna je trku završio uz ostvareno vreme od 48,02. Bio je za četiri stotinke brži od Meta Kinga i Haoju Vanga, Amerikanca i Kineza. Zlatnu medalju osvojio je Žan le Pan sa vremenom 47,53. Srebro je otišlo Alesandru Miresiju iz Italije sa vremenom 47,72, dok je Nandor Nemet sa vremenom 47,75 doneo Mađarskoj bronzanu medalju.

Za Barnu je ovo bilo drugo finale na Svetskom prvenstvu, jer je pre nekoliko dana sa muškom štafetom 4x100 slobodnim stilom osvojio sedmo mesto.