Peticijom protiv putarine u Mađarskoj
Novi režim naplate putarine u Madjarskoj počeo je da se primenjuje od početka godine, a prema navodima Demokratarske zajednice vojvodjanskih Madjara, ovoj stranci se javilo više građana sa madjarskim državljanstvom koji traže da se odluka izmeni.
Zbog toga je DZVM pokrenuo "onlajn" peticiju u kojoj se od madjarske Vlade traži povlačenje odluke o naplati putarine na prvih 900 metara autoputa od graničnog prelaza Horgoš – Reske.
Do sada je peticiju podržalo oko 800 gradjana, a predsednik Demokratske zajednice vojvođanskih Mađara Aron Čonka se nada da će Orbanova Vlada promeniti sistem županijskih putarina i da će se ponovo moći besplatno putovati deonicom autoputa od granice do Segedina
Postavljeno pre 11 godina i 5 meseci
15
5617
Komentari