Pregleda: 1823

Odlični nastupi Jovane Đurić i Andreja Barne na Letnjem prvenstvu Srbije u plivanju

08.08.2017. u 16:56h
Na Letnjem prvenstvu Srbije u Beogradu plivači Spartaka su, u konkurenciji 350 takmičara, osvojili ukupno 13 medalja - 3 zlatne, 4 srebrne i 6 bronzanih.

Proteklog vikenda, na dva odvojena takmičenja, takmičari Spartaka su na najbolji način potvrdili prisustvo i ozbiljnu ulogu u samom vrhu srpskog plivanja. Beograd je od petka do nedelje bio domaćin najboljim srpskim plivačima na Letnjem prvenstvu Srbije u plivanju, dok je Ada u subotu dočekala skoro 300 takmičara iz regiona.

U Beogradu je od 4. do 6. avgusta na bazenima SRC 11. april održano Letnje prvenstvo Srbije u plivanju u juniorskoj i apsolutnoj konkurenciji. Na takmičenju je nastupilo blizu 350 plivača i plivačica iz 45 klubova Srbije.

Plivački klub "Spartak" je nastupio sa 9 takmičara, 4 plivača i 5 plivačica. U pitanju je bila ekipa sastavljena uglavnom od juniora. U kategoriji seniora za Spartak su nastupili samo Andrej Barna i Jovana Đurić. Trener ekipe je Bojan Race.

Takmičari Spartaka su osvojili ukupno 13 medalja, 3 zlatne, 4 srebrne i 6 bronzanih i ( u konkurenciji 45 klubova) zauzeli odlično 6. mesto.

Jovana Đurić je svakako najveća zvezda ovog takmičenja u ženskoj  konkurenciji. Jovana je osvojila 3 zlatne medalje u apsolutnoj kategoriji u disciplinama 400, 800 i 1500 kraul.

U disciplini 1500 kraul Jovana Đurić je vlasnica novog srpskog rekorda sa vremenom 16.55,48 i time je stekla zvanje najuspešnije plivačice Letnjeg prvenstva Srbije.

Andrej  Barna je osvojio dve srebrne medalje u disciplinama 50 kraul i 50 leđno, dok je bronzane medalje osvojio na 100 kraul i 50 delfin.

Adriel Hajagoš je kao ulazni junior osvojio dve srebrne medalje u disciplinama 50 i 200 delfin, dok je u disciplini 100 delfin osvojio bronzanu medalju.

Marta Megađa je, takođe, kao ulazna juniorka osvojila dve bronzane medalje u disciplinama 100 i 200 prsno.

Vukašin Vukanić je u juniorskoj konkurenciji osvojio bronzanu medalju u disciplini 200 leđno.