Pregleda: 2374

Odbojkašice Spartaka ubedljive u prvoj utakmici četvrtfinala

10.03.2013. u 17:14h
Izvor: Wiener Städtische liga

NIS Spartak je furiozno počeo plej-of seriju, sa maksimalnim rezultatom u prvom meču četvrtfinala savladao je Dinamo iz Pančeva, koji je nešto veći otpor pružio samo u drugom setu.

Sve je išlo na vodenicu Spartaka u prvom setu. Golubice su bile dominantne u svim elementima igre, lepo su rasporedile poene, napadale sa svih strana, pa i ne čudi što je ovaj set Spartak dobio sa visokom razlikom 25:8.

U drugom setu Dinamo je pružio nešto veći otpor, pa se od početka igralo poen za pone. Čak su gošće povele 11:9 i poenom Simićeve 16:15. Spartak je uspeo da se vrati u igru, prvo izjednači a zatim preko Oliućeve i Medićeva stigne do 25:20.

Na startu trećeg, domaće su povele 5:0 i već tada je bilo jasno da će utakmicu brzo privesti kraju.
Na mreži su se smenjivale Oluićeva i Helićeva posle čega je Spartak poveo 20:10 i 24:11. Na kraju Subotičanke su sasvim zasluženo povele 1:0 u seriji.

NIS Spartak – Dinamo 3:0 (25:8, 25:20, 25:13)