Pregleda: 2323

Odbojkašice Spartaka pobedom započele sezonu

17.10.2015. u 10:23h
Izvor: Wiener Städtische liga
Odbojkašice Saprtak bile su uspešne sinoć na otvaranju sezone, pošto su na domaćem terenu savladale Dinama posle četiri seta i 86 minuta igre. U narednom kolu Spartak gostuje u Obrenovcu ekipi TENT-a.

U prva dva seta "golubice" su bile daleko bolji rival. Posebno to važi za drugi period, kad su gošće iz Pančeva ostale na samo deset osvojenih poena.

Dinamo je zaigrao neuporedivo bolje u trećem setu, vrlo brzo je napravio veliku razliku (16:9), pa su izabranice Aleksandra Vladisavljeva meč produžile makar za još jedan set - 25:18.

Dobro je Dinamo počeo i četvrti set, vodio je sa 8:6, ali do tehničkog tajmauta Spartak je uspeo da preokrene (16:14). I ne samo to, domaće su osvojile sve poene od tada pa do kraja seta – 25:14!

Čak pet igračica plavo-belog tima iz Subotice imalo je dvocifren učinak, prednjačila je Cvetićanin sa 18, a pratile su je Sredić (15), Rajlić (14), Oluić (12) i Bogdanović (11). Sa druge strane, najbolja je bila Kocić sa devet poena.

NIS Spartak – Dinamo 3:1 (25:17, 25:10, 18:25, 25:14)

Meč u Hali sportova sinoć je posmatralo tek oko 120 posetilaca.

NIS SPARTAK: Jović 2, Rajlić 14, Cvetićanin 18, Sredić 15, Vučković, Antanasijević 4, Bogdanović 11, Prolić, Jegdić (libero), Oluić 12, Dabić 1, Matić (libero). Trener: Slobodan Galešev.

DINAMO: Ašćerić 2, Đurđević (libero), Lazić 8, Petrović 7, Vladisavljev (libero), Stojanović, Simić 6, Kocić 9, Spremo 8, Stojković 1, Marković, Jovanović. Trener: Aleksandar Vladisavljev.