Komentara: 2
Pregleda: 3700

Odbojkašice Spartaka maksimalne na gostovanju u Futogu

29.01.2017. u 21:09h
U meču 13. kola Superlige za odbojkašice Spartak je savladao Futog sa 0:3 i vezao treću pobedu u nizu posle serije od 7 poraza.

Odbojkašice Spartaka zabeležile su važnu pobedu na gostovanju u Futogu. One su maksimalnim rezultatom pobedile domaću ekipu "Futog", po setovima 16:25, 14:25 i 21:25.

Subotičanke su bolje otvorile prvi set, povele sa 4:1 ali Futožanke su se brzo konsolidovale i uzvratile. Egal meč igrao se do rezultata 10:10 kada "golubice" prave fantastičnu seriju 9:0 i praktično odlučuju pobednika prvog seta. Pokušavale su domaće, ali ništa više nego da ublaže zaostatak za 16:25.

Brzo su se oporavile igračice Futoga, ali ponovo su parirale do rezultata 7:9, ali tada Subotičanke ponovo prave seriju 5:1, uvećavaju svoju prednost i održavaju je do odlučujućeg poena u setu za 0:2 i korak bliže pobedi u ovom meču.

Suočene sa porazom domaće igračice su zaigrale znatno angažovanije, popravile su neke segmente igre na koje je Spartak u prethodna dva seta lako osvajao bodove i treći set je zaista bio uzbudljiv većim delom, ali opet u samom finišu kada se lomio rezultat preciznije i koncentrisanije bile su "golubice" i zasluženo došle prve do poslednjeg poena meča i maksimalne pobede 0:3.

Futog - Spartak 0:3 (16:25, 14:25 i 21:25)

Spartak: Jović 13, Čičić 1, Rajlić 16, Cvetićanin 2, Marić,  Ilić, Vučković 5, Prolić, Jegdić, Dabić 4, Batinić , Živanovic 7.

Ovom pobedom, trećom u nizu, "golubice" su se učvrstile u sredini tabele i bodovno pobegle ekipama koje se bore za opstanak. U narednom kolu, ekipa trenera Radovana Dabića dočekuje beogradsku Crvenu zvezdu.