Pregleda: 2168

Odbojkaši Spartaka savladali VA-014 (3:1)

23.10.2016. u 16:03h
Odbojkaši Spartaka upisali su i drugu pobedu u sezoni nakon što su u Subotici bili bolji od valjevske ekipe VA-014 rezultatom 3:1. U narednom kolu Spartak gostuje u Jagodini.

Bio je ovo duel dve ekipe sličnog kvaliteta pa je neizvesnost bila neminovna.

Poveli su Subotičani prilično ubedljivo, iako otvaranje ovog seta nije bilo najsjajnije, međutim drugom setu gosti su uzvratili i poravnali na 1:1.  U tom delu igre Valjevčani su bili bolji većim delom, u sredinom seta imali su lepu zalihu za mirnu završnicu ali ona je ipak izostala, iako su dobili sez sa 23:25.

U trećem setu ponovo je Spartak bio ubedljiviji i vratio prednost na svoju stranu, ali već četvrti set je mogao da uvede domaće u peti set, međutim u završnici, ispostavilo se odlučujućeg seta, domaći su bili spretniji i srećniji za konačnih 3:1.

Spartak - VA-014 3:1 (25:15, 23:25, 25:18, 25:21)

Ekipu Spartaka predvodili su Jungić sa 17, Kecman sa 15 i Lozić sa 14 poena.

Posle dva odigrana kola Spartak drži čelo tabele Prve lige Srbije sa 2/2. U narednom kolu ekipa Igora Žakića putuje u Jagodinu.