Pregleda: 1620

Odbojka (Ž): Spartak poražen od Uba (1:3)

12.11.2023. u 13:25h
Izvor: Subotica.com  / Sportal Srbija
U meču 6. kola Superlige za odbojkašice, Ub je izvojevao pobedu na teškom gostovanju u Subotici protiv Spartaka rezultatom 3:1, nakon 106 minuta igre.

U prva dva seta viđena je gotovo identična situacija. Spartak je bolje počinjao, sticao prednost od nekoliko poena, da bi Ub u središnjici preokretao rezultat. Spartak je zatim uspevao da sustigne rivala oba puta na rezultatu 19:19, i dok u prvom setu Ubljanke nisu dozvolile da se uđe u neizvesnu završnicu, u drugom su ”golubice” stigle do dve set lopte (24:22). Ipak, Ubljanke su uspele da anuliraju tu prednost, a zatim su Benites poenom iz napada i Borčić blokom odvele gošće na 2:0 u setovima (27:25).

Treći set Ub je počeo mnogo bolje i činilo se da će meč privesti kraju bez većih problema, s obzirom da su gošće konstantno vodile sa ubedljivom prednošću (7:3, 11:5, 16:12). Ipak, tada je proradio napad domaćih odbojkašica, sa kojim su se mučile većim delom meča, ali i blok, tako da su nakon 23:23, Jeković i Кlisura uspele da odvedu Spartak u četvrti set.

Odbojka (Ž): Spartak poražen od Uba (1:3)Na veliku žalost preko 300 gledalaca koji su sinoć bili uz svoje ljubimice, to je bilo sve što su domaće uspele da naprave u ovom meču. Ub je furiozno u četvrtom setu stigao do prednosti od čak 20:10, a meč je priveo kraju rezultatom 25:16, za konačnih 3:1 u setovima.

Spartak - Ub 1:3
(21:25, 25:27, 25:23, 16:25)

Najefikasnija na meču bila je mlada korektorka Spartaka, Ana Jaramazović, sa postignutih 16 poena. U ekipi Spartaka, pratile su je Sara Кlisura sa 14, Tatjana Matić sa 12 i Slađana Erić i Ana Jeković sa po 10. U ekipi Uba, istakle su se Anđelka Novosel i Milka Stijepić sa po 15 poena, ali i Anica Кutlešić sa 13 i Aleksandra Cvetićanin sa 12.

Posle šest odigranih kola Subotičanke su na omeru od dve pobede i četiri poraza. U narednom kolu Spartak gostuje Omladincu u Novim Banovcima.

Izvor: Subotica.com / Sportal Srbija
Odbojka (Ž): Spartak - Ub Odbojka (Ž): Spartak - Ub Odbojka (Ž): Spartak - Ub Odbojka (Ž): Spartak - Ub Odbojka (Ž): Spartak - Ub Odbojka (Ž): Spartak - Ub Odbojka (Ž): Spartak - Ub Odbojka (Ž): Spartak - Ub