Pregleda: 4520

Mladi Subotičanin osvojio otvoreno prvenstvo Austrije u veslanju na ergonometrima

22.01.2013. u 21:56h

Mladi veslač palićkog veslačkog kluba Martin Mačković postao je prvak Austrije na nedavno održanom otvorenom prvenstvu te zemlje u veslanju na ergometrima, koje se održalo u Beču 20 januara.

U takmičenju koje je okupilo preko 40 veslača u njegovoj, juniorskoj kategoriji, a zahtevalo je da se pređe 2000 m,  zabeležio je vrhunski rezultat od 6.09,9. To vreme se računa među najboljim svetskim vremenima. To je potvrda njegove dobre forme i nagoveštaj da će se i našem državnom prvenstvu, koje će se održati 24. februara u Novom Sadu, boriti za najviši plasman.

Tokom godine, za očekivati je da će Martin, u državnom dresu učestvovati na nizu velikih veslačkih takmičenja, od kojih su najvažnija, juniorsko evropsko i svetsko prvenstvo.