Pregleda: 2867

Minimalan poraz rukometaša u okviru priprema za nastavak sezone

27.01.2013. u 15:15h
Izvor: Rukometni klub "Spartak Vojput"
Rukometaši Spartak Vojputa-a u sklopu priprema za nastavak sezone imali su novu proveru i odigrali sa još jednim superligašem - ekipom Jugovića. Posle sat vremena igre poraženi su minimalnim rezultatom 28:27.

Spartak Vojput je bolje otvorio meč i nakon dva gola Distola i kapitena Papića poveli su sa 3:1. Usledile su greške u igri što su znalački iskoristili domaćini i sa tri gola u nizu Vasića preokrenuli rezultat na 4:3, a ubrzo i povećali na 10:5. Tek tada su igrači Spartak Vojputa zaigrali tečnije i do kraja poluvremena smanjili razliku na 15:11.

Nastavak susreta pripao je domaćinima koji su polovinom drugog dela stigli do 26:19, najveće razilke na današnjoj utakmici. U samom finišu Subotičani su pojačali odbranu i ubrzali igru. Napravili su seriju od 4:0 i smanjili na 26:23. Golovima Kovačevića i Distola (danas naraspoloženijih "putara") rezultat dva minuta pre kraja smanjen na 27:25. Dva minuta pre kraja Janjić smanjuje na samo gol zaostatka da bi Jelić u poslednjoj minuti izjednačio na 27:27. Jugović par sekundi pre kraja ipak dolazi do zaslužene pobede od 28:27.

Sledeću proveru Spartak Vojput će imati u utorak 29.01. kada u Subotičkoj Hali sportova dočekuju ekipu Crvenke.

Jugović - Spartak Vojput 28:27 (15:11)

Jugović: Perović, Dobrijević, Krsmančić 2, Radaković 1, Stejin, Crnoglavac 5, Travar 2, Ilić 1, Petrović 3, Seleši, Vasić 8, Vrgović 1, Kankaraš 3, Bučićević 2.

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kukić, Đukanović, Jelić 1, Stanković 1, Kaltak 2, Kovačević 7, Janjić 2, Kosović, Todorović, Distol 8, Patočaki 1, Papić 3, Matić, Pavlović, Božović 2.