Pregleda: 1600

Mali fudbal: Večeras finale Letnjeg turnira u Prvomaјskoj

01.09.2017. u 15:54h
Turnir u malom fudbalu, šesti po redu, u Prvomajskoj, došao je u samu završnicu, dan kada će se saznati konačan plasman i ko će poneti titulu šampiona. Borba za treće mesto je od 20 časova, a sat vremena kasnije i veliko finale.

Posle velike borbe u polufinalu, pune neizvesnosti i uzbuđenja, na red je došao dan koji će odrediti konačni plasman ekipa na ovogodišnjem turniru.  U prvom polufinalu Su Team je posle penala savladao SK "Milenium", dok je Prologis, kao blagi favorit zbog iskustva, morao da čestita Kraljevini Srbiji, kao bolje suparniku.

Polufinale: SuTeam - SK "Milenium" 1:1 (P 2:1), Kraljevina Srbija - Prologis 6:3. Su Team je poveo početkom drugog poluvremena, ali nije uspeo da sačuva minimalnu prednost do kraja pošto je SK "Milenium" izjednačio na manje od dva minuta do kraja pa je taj meč otišao u penal lutriju. Su Team je u seriji na tri pokušaja bio uspešniji i zakazao svoje prisustvo u finalu.

U drugom polufinalu Prologis je poveo posle petanestak sekundi i bio je to šok za Kraljevinu Srbiju od kojeg se nisu oporavili do sedine prvog poluvremena. U prvih 20 minuta ekipe su delovale u najmanju ruku izjednačene, Prologis je igrao iskusno i oprezno, dok je Kraljevina Srbija zbog svoje mladosti i reklo bi se veće svežine u drugom poluvremenu uspela da izbegne nerovoznu završnicu i bude drugi finalista.

Na Dan grada, poslednjeg dana turnira, u utakmici za treće mesto od 20 časova sastaće se Prologis i SK "Milenium", dok će se jedan čas kasnije za trofej i novčanu nagradu u iznosu od 100.000 dinara boriti Su Team i Kraljevina Srbija.

Nakon finala održaće se proglašenje pobednika, odnosno uručenje nagradnih čekova, medalja i trofeja turnira. Ulaz je, kao i do sada, besplatan.