Pregleda: 553

Mali fubal: Pobeda Spartaka za kraj jesenjeg dela

23.11.2020. u 14:00h
Subotičani su se od jesenjeg dela prvenstva oprostili pobedom. Slavio je Spartak ubedljivo u Futogu protiv Fortune.

Spartak je upisao pobedu protiv Fortune u 10. kolu Futsal lige Vojvodine, grupa zapad. Subotičani su bili bolji od Futožana i trijumfovali sa 10:3. Istakao se Nikola Maksimović upisavši se četiri puta u listu strelaca za plavo – bele.

Fortuna je prva stigla do prednosti od 2:0 golovima Tomića i Rankova, a onda je usledila serija Subotičana od četiri vezana gola. Popović je smanjio na 2:1, potom je Lazić bio precizna za izjednaćenje, a Maksimović je doneo preokret. U samoj završnici prvog poluvremena Popović je postigao drugi gol za vođstvo od 4:2.

U nastavku utakmice Spartak je bio bolji na parketu. Veću inicijativu krunisali su sa još šest golova u mreži Futožana i upisali pobedu za kraj jesenjeg dela prvenstva od 10:3.

Fortuna – Spartak 3:10 (2:4)
Tomić 4’, Rankov 6’, Pivaš 37’- Popović 7’,20’, Lazić 15’, 29’, 32’, Maksimović 16’,24’,35’,37’, Ivković 34’

Fortuna: Panić, Pivaš, Tomić, Rankov, Bošnjak, Radosavljević, Drča, Purić.

Spartak: Bjelica, Popović, Maksimović, Ivković, Lazić, Mesaroš.