Pregleda: 2133

Košarkašice Spartaka savladale Šumadiju i obezbedile opstanak

19.02.2017. u 12:24h
Izvor: Kosarka24.rs
Košarkašice Spartaka do devete pobede u sezoni stigle su trijumfom nad ekipom Šumadije iz Kragujevca rezultatom 66:59, u okviru 18. kola Košarkaške lige Srbije za žene. "Golubice" su ovom pobedom otklonile sve dileme oko statusa u Prvoj ligi, dok je Šumadija 13. porazom zakomplikovala borbu za opstanak.

Subotičanke su bile bolji rival u prvom poluvremenu. Utakmicu su otvorile sa sedam vezanih poena i do poluvremena nisu ispuštale vođstvo. U jednom trenutku domaćin je imao 12 poena viška (26:14 u 16. minutu), a prvih 20 minuta rešio u svoju korist rezultatom 33:22.

Početak drugog poluvremena obeležila je neverovatna serija ekipe iz Kragujevca. Gošće su u četiri minuta napravile seriju 18:0 i povele sa 33:40. Neugodnu seriju gošći prekinula je Rada Vidović trojkom u 25. minutu. Spartak je sjajno finiširao ovu četvrtinu i sa sedam vezanih poena poveo sa 47:46 što je i bio konačan rezultat na kraju četvrtine.

U finišu izjednačene utakmice u junaka pobede izdvojila se Anđela Zlajić koja je sa pet vezanih poena donale "golubicama" prednost 61:55. U preostalom vremenu Šumadija nije uspela da se vrati rezultatski, što je značilo i pobedu domaćeg tima.

Spartak - Šumadija 66:59 (18:12, 15:10, 14:24, 19:13)

Utakmica je odigrana pred oko 150 gledalaca u hali "Dudova šuma" u Subotici.

U narednom kolu izabranice Blagoja Ivića idu na megdan drugoplasiranoj Crvenoj zvezdi koja je pored Partizana u žestokoj poteri za liderom, ekipom Radivoj Korać. Do kraja prvenstva ostalo je da se odigraju još 4 kola.