Komentara: 2
Pregleda: 3476

Košarkašice Spartaka savladale Partizan (61:60)

23.10.2016. u 16:47h
Košarkašice Spartaka upisale su treću pobedu u sezoni nakon što su u subotu savladale drugoplasirani Partizan 1953 rezultatom 61:60. Narednog vikenda sledi duel sa novosadskom ŽKA.

Bogat sportskli dan u Hali sportova otvorile su košarkašice Spartaka koje su u uzbudljivoj završnici savladale Partizan 1953.

Bolje otvaranje meča imale su domaće košarkašice koje su od prvih minuta stvorile lepu zalihu koju su sačuvale do kraja prve četvrtine.  Slično se nastavilo i u drugoj četvrtini, ali samo do 16. minuta kada su igračice Spartaka došle do +10 (31:21), nakon čega je usledio pad u igri domaćih pa su Beograđanke prišle na samo -4.

U treću četvrtinu Spartak je ušao sa prednošću 40:33, a gošče nisu dozvoljavale veće rezultatsko odlepljivanje. U završnici treće deonice Partizan je napravio seriju 5:0 i prišao na 46:44. Igrao se drugi minut poslednje četvrtine kada je na semaforu pisalo 48:48 i od tog momenta ulazi se u period rezultatske neizvesnosti. Imale su "golubice" +6 na četiri minuta do kraja ali prava uzbuđenja dešavala su se u poslednjem minutu, ali ipak srećno i spretno bodovi ostaju u Subotici,

Procenat šuta iz igre Spartakovih igračica ni na ovom meču nije bio na zavidnom nivou, tek 32,3% (1p 19:21, 2p 18/43, 3p 2/19), ali sreća je što ni sa druge strane nisu imale šuterski raspoloženog rivala koji je vrlo slično šutirao.

Igračice Spartaka bile su značajno inferiornije u skoku s obzirom da su gošće imale čak 20 skokova više (25/45) pa samim time može se smatrati da je pobeda srećno izvojevana. Gošće su sa druge strane izgubile 22 lopte naspram 7 koliko ih je bilo na strani Spartaka.

Najefikasniju redovima Spartaka ponovo je bila odlična Sanja Orozović koja je na jučerašnjem meču postigla 25 poena,

Spartak - Partizan 61:60 (19:12, 21:21, 8:11, 13:16)

ŽKK "Spartak": Radulović,  Suturović 7, Orozović 25, Pavlov 10, Vidović 2, Veselinović 10, Zlajić 5, Ivić, Lekić, Jović 2, Kujundić, Mirosavljev.

Posle četiri odigrana kola ŽKK "Spartak" ima bilans od tri pobede i jednog poraza i nalazi se na trećoj poziciji tabele Prve lige, odmah iza jučerašnjeg rivala. U narednom kolu ekipa Blagoja Ivića gostuje u Novom Sadu, ekipi "Novosadska ŽKA".