Pregleda: 2420

Košarkašice Spartaka savladale Crvenu zvezdu (78:63)

24.10.2015. u 22:30h
U 3. kolu Košarkaške lige Srbije za žene, košarkašice Spartaka savladale su Crvenu zvezdu 78:65 (35:8, 10:23, 21:14, 12:20). Plave golubice su najviše zahvaljujući prvoj četvrtini ostvarile značajnu pobedu, drugu u prvenstvu kojom su se našle u vrhu tabele.

Prva četvrtina bila je kao iz snova za izabranice Blagoja Ivića. Odličnom postavkom zone, Spartakove košarkašice zbunile su Beograđanke koju u prvih 10 minuta pogodile svega 3 šuta iz igre. Rada Vidović je sa druge strane zatrpala koš crveno belih i to bez promašaja iz igre 7/7 za svojih 18 poena. Spartak je postigao 35 poena u prvoj deonici, a samo sedam dana ranije, Vršcu je ubacio 41 poen za celu utakmicu.

Međutim u drugoj četvrtini došlo je do opuštanja i drastičnog pada šuta što Beograđanke koriste i serijom 9:0 prilaze na 39:24. Spartak je u drugoj četvrtini postigao svega 10 poena uz šut iz igre 2/15, pa se na pauzu otišlo rezultatom 45:31.

U trećem periodu igre Subotičanke popravljaju napadački učinak što je rezultiralo većom razlikom na semaforu. Prednjačila je Jovana Veselinović koja je svojim poenima zadala završni udarac gošćama i usidrila Spartakov brod u sigurnu luku – 66:45.

Poslednja četvrtina bila je rutina za domaće igračice koje su sebi dozvolile i da se opuste, što su gošće iskoristile da smanje zaostatak za častan poraz 78:65.

Spartak - Crvena zvezda 78:65 (35:8, 10:23, 21:14, 12:20)

Najefikasnija u Spartaku bila je Rada Vidović sa 24 poena, a odlično ju je ispratila Veselinović sa 17 postignutih poena. U narednom kolu Spartak gostuje u Beogradu ekipi Radivoja Koraća.