Pregleda: 1540

Košarkašice Spartaka poražene od lidera prvenstva (66:47)

02.11.2015. u 10:24h
Izvor: Kosarka24.rs
Košarkašice Spartaka upisale su drugi ovosezonski poraz u Prvoj ligi. Od njih je sinoć bio bolji lider prvenstva ekipa Radivoja Koraća koja je na svom aprketu slavila rezultataom 66:47. U narednom kolu Spartak dočekuje Radnički iz Kragujevca.

Duel dve najbolje odbrane posle prva tri kola doneo je očekivano tvrdu utakmicu sa malim brojem poena na početku meča. Ipak, i u takvoj igri aktuelni šampion Srbije uspeo je da nađe put do desetak poena prednosti. Subotičanke su pogodile samo tri šuta za dva poena, uz 10 promašaja iz igre i 11 izgubljenih lopti.

Domaćin je sa devet vezanih poena sredinom druge četvrtine stekao 18 poena viška (26:8), da bi na poluvreme otišao sa okruglih 20 poena prednosti - 35:15. Spartak je u nastavku bio ravnopravan rival, ali je trener domaćeg tima Miloš Pavlović ponovo pružio šansu svim igračicama, pa se svih 12 košarkašica Koraća upisalo u listu strelaca.

Radivoj Korać - Spartak 66:47 (17:6, 18:9, 16:15, 15:17)

Andrijana Vasović je bila najefikasnija u domaćem timu sa 13 poena, Marta Vulović je ubacila osam, a po šest Topuzović, Mandić i Ilić. U ekipi trenera Blagoja Ivića Nataša Pavlov je postigla 12 poena, a Milica Ivić 11 (7 skokova).

Posle četiri odigrana kola Spartrak se sa dve pobede i dva poraza nalazi na 7. mestu sa 6 bodova, koliko imaju u Kraljevo, Šumadija i Vršac. U narednom kolu Spartak dočekuje Radnički iz Kragujevca.