Pregleda: 2779

Košarkašice Spartaka nemoćne protiv Partizana (75:48)

22.01.2017. u 12:17h

Ženska košarkaška ekipa Spartaka u okviru 15. kola Prve lige gostovala je sinoć u Beogradu ekipi Partizan 1953. "Golubice" su meč izgubile još posle prve četvrtine u kojoj su bile u zaostatku 13 poena. Nešto bolja igra u drugoj četvrtini nije promenila bodovni zaostatak, dok su u trećoj Subotičanke potpuno pale i sa još 13 poena zaostatka u četvrtu deonicu ušle sa skoro minus 30 poena. Poslednjih 10 minuta bilo je puko "odrađivanje" posla za konačnih 75:48 za Partizan 1953.

Ekipa Blagoja Ivića na ovom meču u rotaciji je igrala samo sa 8 igračica, od kojih je Pavlov odigrala čak 36 minuta, dok je najiskusnija Vidović na parketu provela 30 minuta. Subotičanke su se ponovo mučile sa šutem iz igre (19/47 - 40.4%), izgubljen je veliki broj lopti (28), a slab je bio i napadački skok.

Partizan 1953 - Spartak 75:48 (20:7, 17:17, 19:6, 19:18)

Spartak: Radulović, Suturović 3 (2sk, 2as), Vukov, Pavlov 12 (4sk, 2as), Vidović 12 (6sk, 4as), Veselinović 4 (1sk, 2as), Zlajić 7 (4sk, 2as), Ivić 8 (3sk, 2as), Jović, Kujundžić 2 (1as), Mirosavljev (5sk, 1as)

Posle 15 odigranih kola Spartak je osmi sa  22 osvojena boda, srećom još uvek daleko od zone ispadanja. Ovo je osmi poraz Subotičanki, sedmi u poslednjih 10 kola. U prošlom kolu poraz je još više boleo jer su ga "golubice" izgubile sa 45 razlike, od Kraljeva.