Komentara: 35
Pregleda: 3845

Košarkaši Spartaka u neizvesnoj završnici poraženi od Vojvodine (75:79)

21.11.2015. u 21:52h
U utakmici 9. kola košarkaške lige Srbije, u Hali sportova sastali su se Spartak i Vojvodina Srbijagas. U zanimljivoj utakmici, gosti su na kraju imali više koncetracije i sreće te su došli do svoje četvrte ovosezonske pobede, dok je Spartak zabeležio 7. poraz i predstoji mu velika borba za opstanak.

Vojvodina  je otvorila meč sa 8:0, ali je Spartak ubrzo uhvatio priključak sa dve trojke Jančikina. Vojvodina brzo odgovara sa serijom 4:0 i odlazi na 19:15 da bi Spartak poenima Kuntića, Jančikina i Prlje napravio 7:0 i dobio prvi deo igre sa 22:19.

Drugi period igre protekao je u izjednačenoj igri i velikoj borbi do 17. minuta kada Vojvodina koristi 3 minuta bez koša Spartaka i serijom 9:0 dolazi do 31:37. Imali su gosti i 42:33 ali su domaći trojkama Kuntića napraviliu seriju 8:0 i do kraja četvrtine stigli prednost gostiju 41:42.

Drugo poluvreme bolje otvaraju gosti koji  koševima Brankovića polovinom trćeg period stiču  53:43, da bi trojkom Kokanovića i slobodnim bacanjem Popovića došli do ogromnih 59:45. Loše je Spartak igrao u napadu, a pogotovo u odbrani gde su imali dosta propusta, što su gosti znalački eksploatisali.  Do kraja četvrtine subotički košarkaši su uspeli da smanje prednost Vojvodine na podnošljivih 62:54 pred četvrtinu odluke.

U poslednju četvrtinu domaći košarkaši ušli su sa mnogo žara, ali lopta nije želela kroz obruč. Čak 4 puta polaganje bekova Spartaka izašla iz obruča, što su gosti znalački koristili da očuvaju prednost. U poslednjih 5 minuta ušlo se sa 72:60, ali su potom trojkama Vlahovića i pogodkom Jančikina na 4 minuta do kraja domaći prišli na 72:70. Gosti su pogodcima Brankovića i Đurovića 90 sekundi do kraja meča poveli sa 76:70. U poslednjem minutu, Spartak nije iskoristio svoje prilike, a gosti su sa linije slobodnih bacanja osigurali pobedu 75:79.

U Spartaku najefikasniji je bio Vlahović sa 15 poena , Jančikin je dodao 14 (4/7 za 3 poena) i 8 skokova, Kuntić je imao 13 a Drakulić 10 poena. Listu strelaca u ekipi Vojvodine predvodio je Branković sa 20 poena  i 8 skokova, Kokanović je dodao 18, Popović 15 i 8 skokova , Đurović 12 i 8 skokova a Jovišić 11 uz 7 skokova.

Statistički gledano obe ekipe su bile podjednake u šutu iz igre 37:39%, Spartak je imao 37 skokova naspram Vojvodinih 33, domaći su izgubili 8 a gosti 10 lopti, dok su u asistencijama bili izjednačeni 10:10.

U narednom kolu Spartak gostuje u Kraljevu ekipi Sloge.