Pregleda: 1050

Košarka (Ž): Spartak siguran protiv Sloge (86:71)

14.10.2021. u 14:49h
U Hali sportova sinoć je odigran zaostali meč 1. kola Druge lige za košarkašice. Subotičanke su dočekale i sigurnom igrom većim delom susreta savladale Slogu iz Požege rezultatom 86:71. U narednom kolu, već u nedelju, stiže Karaburma.
Košarka (Ž):  Spartak siguran protiv Sloge (86:71)

"Golubice" su već u prvoj četvrtini dale do znanja da ih na premijeri, pred njihovim navijačima, interesuje samo pobeda. Posle uverljive prve četvrtine očekivalo se da Subotičanke nastave u istom ritmu, međutim u naredne dve četvrtine vodila se velika borba i gošće su čak imale prednost od 5 poena pred odlučujuću četvrtinu. Tada se su se "golubice" vratile u život, ponovo uzletele i na kraju ubedljivo slavile. Ovu deonicu je presudila čvrsta odbrana domaće ekipe i koncentrisan napad, čega je falilo u prethodne dve.

Spartak - Sloga (Požega) 86:71 (25:17, 24:29, 13:21, 24:4)

NEVENA KRSTAJIĆ PONOVO U SPARTAKU - Posle samo dva kola odigrana u Studentu iz Niša, Nevena Krstajić se vraća u Spartak, Nevena je sezonu 2020/21 provela u trofejnom prvoligašu Radivoju Koraću, sa kojim je stigla do polufinala domaćeg prvenstva i nacionalnog kupa. Tekuću sezonu je nastavila u Nišu, sada se vraća u Spartak.

Kod Spartaka najefikasnija je bila Spaić (22 poena), Ristić je dodala 14, Todorović 11, po 10 poena postigle su Vitomir i Cvijović, osam poena je upisala Savković, a Vidaković Hadnađ se zaustavila na dva. U gostujućem sastavu tri igračice (Filipović 30, Karalić 16, Bogdanović 13) su bile stub ekipe, zajedno su postigle 59 od 71 poena.

U trećem kolu Spartak je ponovo domaćin, ovaj put ekipi Karaburme iz Beograda. Susret se igra u nedelju od 20 časova.