Košarka: Spartak večeras gostuje Gran Kanariji
Subotičani su debitantsko učešće u elitnom evropskom takmičenju započeli hrabro, ali ih je iskustvo rivala skupo koštalo u završnicama mečeva. Nakon trijumfa u prvom kolu protiv francuskog Le Mana, Spartak je je slavio i u Lisabonu, a potom izgubio kod kuće protiv Gran Kanarije. U regionalnoj ABA ligi Spartak ima maksimalan učinak (4-0).
Pred duel u Las Palmasu trener Vladimir Jovanović ističe da njegov tim očekuje izuzetno zahtevan meč.
- Očekuje nas teška utakmica protiv teškog protivnika od kog smo izgubili pre 15 dana. Imaju jako kvalitetan tim, a ukoliko želimo da igramo protiv Gran Canarije, pre svega moramo fizički da budemo prisutni svih 40 minuta igre. Na defanzivnom delu terena moramo da vodimo računa o svim njihovim napadačkim opcijama, kojih stvarno ima mnogo, a istovremeno da nađemo način da igramo protiv njihove agresivne odbrane - poručio je Jovanović.
Spartak će pokušati da popravi utisak iz prvog meča i pokaže da može ravnopravno da se nosi sa jednim od favorita za visok plasman u grupi. Navijači će večeras imati priliku da podrže subotički tim putem TV prenosa na Arena Sport 1.