Komentara: 9
Pregleda: 2476

Košarka: Spartak uz oscilacije preko Sloge čuva maksimalan učinak (82:90)

29.10.2017. u 10:47h
Košarkaši Spartaka zabeležili su i treći trijumf u novoj sezoni i sa stopostotnim učinkom izbili su na prvo mesto, makar do kompletiranja ovog kola. Izabranici Nenad Čanka slavili su u Kraljevu protiv Sloge rezultatom 90:82.

Tri pobede u tri meča rezultat je koji su svi koji prate MKK "Spartak" očekivali, ali još uvek se vidi da prostora za napredak ima dosta, pogotovo što se tiče koncentracije koja često popušta, ali za sada nije kažnjena. Oscilacije su nešto što može da zabrine šefa struke Spartaka, ali prvenstvo je dugo, imaće Subotičani još mnogo toga da kažu, samo treba strpljenje i marljiv rad u kontinuitetu.

Oko 1.500 gledalca u novoj Hali sportova u Kraljevu moglo je da gleda jedan vrlo efikasan meč, prepun uzbuđenja, čemu su svakako doprinele i serije koje su timovi pravili, pogotovo u drugom poluvremenu.

Domaći su nešto bolje otvorili uvodnu četvrtinu ali Subotičani su se brzo vratili u meč i u jednoj vrlo otvorenoj deonici ekipe su postigle čak 52 poena. U nastavku Spartak je pojačao odbranu, a zadržao oštrinu napada, da bi prvo poluvreme okončao sa prednošću od 14 poena.

Spartak je imao najveće vođstvo sredinom treće četvrtine, prednost je tada iznosila 19 poena (60:41), ali taj rezultatski komfor opustio je Subotičane i omogućio da domaća ekipa, nošena srčanom podrškom sa tribina, potraži svoju šansu i pokuša da uvede meč u rezultatski aktivnu fazu. Posle ekspresne serije Sloge od 11:0 otopila se prednost Spartaka i očekivala se reakcija Spartaka, da se ne bi desilo da prospe sve ono dobro učinjeno. Sloga je mnogo dobila na samopouzdanju, pogotovo početkom treće četvrtine nakon štu došli na -5 (64:69), što je bio poslednji poziv za buđenje ekipe sa severa Bačke.

Serijom od 9:0 "golubovi" odlaze ponovo na prijatnih +14 (64:78), ali Kraljevčani nisu želeli da polože oružje tek tako, borili su se do samog kraja. Srećom nisu ni Subotičani posustajali, uspeli su da zbog ranije stečene zalihe poena mirno privedu meč kraju. na ulasku u poslednji minut meča Sloga je prišla ponovo na -6, ali to je bilo sve što je mogla do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Kako sezona bude odmicala očekuje se da i ekipe KLS-a igraju bolju košarku, očekuje da i Spartak popravi svoje "stoprocentno prisustvo na meču" jer možda će baš jedan takav "dekoncentrisani meč" odlučiti neke značajne mečeve. U poslednja dva meča Spartak je primio 80 poena, ali je isto tako odigrao dobro napadački, ostaje da se vidi da li će novi šef struke Spartaka još malo podići agresivnost i limitirati svoje protivnike sa poenima, ili će se više oslanjati na dobar košgeterski dan svoje ekipe.

Sloga – Spartak 82:90 (25:27, 14:26, 22:16, 21:21)

Sloga: Popović 9 (2 sk, 1 as), Mladenović 16 (7 sk, 2 as), Bogdanović 8 (7 sk, 2 as), Mihajlović, Otović 10 (1 sk, 3 as), Simeunović 18 (8 sk, as), Ostojić 11 (6 sk), Simović 2 (2 sk), Ilić, Nikolić 3 (1 sk, 1 as), Đorđević 5 (1 sk, 5 as), Erak

Spartak: Jovanović 17, Hristov 18 (1 sk, 6 as), Gazibegović, Nikolić 14 (4 sk, 8 as), Pejić 9 (4 sk, 4 as), Lučić 2 (2 sk, 1 as), Tanasković 19 (8 sk, 2 as), Kojović (2 as), Miščević 7 (2 sk, 1 as), Sladoje 4 (1 sk), Barna (1 sk, 1 as)

U narednom kolu u Suboticu dolazi Tamiš.