Subotica i Švedska jačaju saradnju u oblasti privrede, obrazovanja i tehnologija
Predstavljajući Suboticu, gradonačelnik Bakić upoznao je ambasadorku sa razvojnim potencijalima grada i Palića, aktuelnim infrastrukturnim projektima i aktivnostima usmerenim na unapređenje kvaliteta života građana i stvaranje povoljnog ambijenta za nove investicije.
Sagovornici su ocenili da Srbija i Švedska neguju dobre bilateralne odnose zasnovane na međusobnom poštovanju i otvorenom dijalogu, te istakli značaj saradnje na lokalnom nivou. Ambasadorka Samelin naglasila je da Švedska podržava evropski put Srbije i proces pristupanja Evropskoj uniji, ocenivši da to predstavlja dodatni podsticaj za razvoj partnerskih odnosa između dve zemlje.
Poseban akcenat tokom razgovora stavljen je na mogućnosti saradnje u oblastima savremenih tehnologija, inovacija, zaštite životne sredine i održivog razvoja. Takođe je istaknuta važnost očuvanja mira, stabilnosti i regionalne saradnje kao preduslova za privredni razvoj i privlačenje novih investicija.
Na kraju sastanka obe strane izrazile su spremnost za nastavak dijaloga i razmatranje konkretnih oblika saradnje od zajedničkog interesa.
U okviru posete Subotici, ambasadorka Švedske obišla je i IT kompaniju „Auxality“, koja posluje u oblasti poslovnog konsaltinga, upravljanja poslovnim transformacijama i tehnološkog razvoja.
Komentari