Komentara: 8
Pregleda: 1453

Košarka: Spartak savladao Radnički u Kragujevcu (64:83)

27.03.2024. u 10:16h
Osmu uzastopnu pobedu zabeležili su košarkaši Spartaka u Košarkaškoj ligi Srbije. Subotičani su tokom celog meča kontrolisali igru i rezultat. Na parketu je bilo svih 12 igrača, a jedino se Sokolović nije upisao u strelce.

Nakon početna četiri poena domaćih, Subotičani su preuzeli kontrolu nad utakmicom i serijom 14:0 za svega 3 minuta stekli prvu dvocifrenu prednost i istu zadržali do isteka prvog dela igre. Nastavili su u istom ritmu i u drugoj četvrtini. "Golubovi" su u 17. minutu meča stigli do ogromnih +18 (24:42), ali se Radnički nije predao. U poslednja 3 minuta prvog poluvremena, kragujevačka ekipa uspeva da napravi mini seriju i sa zaostatkom od 11 poena ode na pauzu (32:43).

Spartak sjajno otvara treću deonicu i kroz nekoliko minuta stiže do 19 poena prednosti. Do isteka 30. minuta Radnički nije uspeo da značajnije smanji zaostatak. Spartak je zadržao osetniju prednost pred početak poslednje četvrtine (50:67). Ni u poslednjih 10 minuta "crveni" nisu mogli da ozbiljnije ugroze sigurnu ekipu Spartaka koja je sve vreme održavala visoku prednost i na kraju zasluženo slavila.

Na ovom meču nisu nastupali Mozli i Kutlešić.

Radnički - Spartak Office shoes 64:83
(15:25, 17:28, 18:24,  14:16)

Spartak: Cerovina 2, Cvetković 5, Stepanović 2,  Milisavljević 5, Radosavljević 12 (5 skokova), Medarević 11, Tejić 4, Lazić 18 (4/5 za tri poena, 5 skokova), Gordić 4 (8 asistencija), Sokolović, Marelja 9 (7 skokova), Barna 11 (8 asistencija).

Trener Spartaka Vladimir Jovanović je istakao da je zadovoljan kako je njegova ekipa energetski izgledala, s obzirom na obaveze u prethodnom periodu.

U narednom kolu Spartak, u subotu, 30. marta  od 17 časova, dočekuje ekipu "Čačak 94".