Komentara: 4
Pregleda: 1541

Košarka: Spartak savladao Radnički (66:78)

29.11.2017. u 10:33h
Košarkaši Spartaka savladali su Radnički u Kragujevcu rezultatom 78:66, čime su prekinuli niz od dva poraza, od Vršca i Mladosti. U nedelju u Suboticu dolazi Dinamik.

Ekipa Nenada Čanka pobedila je u Kragujevcu neugodnu ekipu Radničkog koja iako ima svih devet poraza, generalno sa svakim dosadašnjim protivnikom odigrala je čvrst meč i u proseku mečeve gubila sa po desetak poena.

Dva poraza u nizu zahtevala su reakciju "golubova" i ona je usledila protiv Radničkog, pa će Subotičani u dobrom raspoloženju, bez obzira što neće biti kompletni, u nedelju od 17 časova dočekati Dinamik.

Spartak je loše otvorio utakmicu, ali od druge četvrtine sve se vratilo nas svoje mesto i iz deonice u deonicu Subotičani su gradili prednost za mirnu završnicu i sigurnu pobedu. Trijumf u Kragujevcu ostaće u lepom sećanju 17-godišnjem Filipu Barni koji je po prvi put u Spartakovom dresu počeo u prvoj petorci. Mladi bek za 8 minuta postigao je 4 poena (prva četiri poena za Spartak u ovom meču) i imao jedan skok.

Domaći košarkaši su u prvih 10 minuta pokazali da igraju tvrdo i odgovorno, od prvog poena su preuzeli vođstvo i držali ga sve do trinaestog minuta kad je Spartak polako počeo da preuzima konce igre u svoje ruke. Da Kragujevčani neće tek tako da polože oružje demonstrirali su domaći i u preostale dve četvrtine, ali ipak bolja igra Spartaka i pre svega sigurniji šut iz igre u tom periodu doneli su prevagu u meč i sigurne bodove. Interesantno je bilo u statistici videti da je "nadskočen", iako su bukvalno svi u Spartakovom dresu koji su ulazili u igru imali barem po jedan skok. U šutu za tri poena Spartak je imao 38% (8/21), dok je iz reketa imao odličnih 61% (23/38).

KKK Radnički - Spartak 66:78 (17:10, 13:22, 16:22, 20:24)

KKK Radnički: Jovanović 5, Lalović 4, Karadžić, Luković 7, Milosavljević 22, Kljajević 14, Popović 1, Pavlović 11, Ristić, Demčešen, Tomašević, Beader 2

Spartak: Jovanović 2 (3 sk), Hristov 14 (3 sk), Gazibegović S., Nikolić 14, Pejić 16 (4 sk), Lučić, Tanasković 21 (8 sk), Kojović 4, Sladoje (5 sk), Gazibegović V. 3, Barna 4