Pregleda: 1281

Košarka: Spartak sa lepom prednošću očekuje revanš protiv Heliosa

10.04.2024. u 10:24h
U prvoj utakmici četvrtfinala plejofa Regionalne ABA-2 lige košarkaši Spartaka pobedili su (71:84) na gostovanju u Sloveniji i stekli dobar kapital pred revanš u Subotici.

Subotičani su meč počeli stegnuto, pre svega u napadu, ubacili su samo 6 poena za 5 minuta. Kako je igra odmicala, Spartak je delovao sve sigurnije, na krilima raspoloženog  Cerovine koji je vezao 12 poena stigao do plus 8 na poluvremenu.

U nastavku za manje od 3 minuta Spartak je duplirao prednost, u 26 minutu imao i plus 21 (37:58). Usledila je faza, dekoncentracije, domaći se preko Nemaniča vraćaju u igru (56:61). Ipak, finiš pripada "plavima", kapiten Barna je raspoložen i za koševe i za asistencije.

Helios - Spartak Office shoes 71:84
(19:22, 14:19, 18:20, 20:23)

Spartak: Cerovina 14, Cvetković, Milisavljević 2, Gordić 11 (6 asistencija, 5 izgubljenih lopti), Radosavljević, Medarević 9 (5 skokova) , Tejić 6 (5 skokova), Lazić 2, Marelja, Sokolović 3, Mozli 10 (7 skokova, 3 blokade), Barna 27 ( 7 skokova, index 36).

Revanš meč je u utorak 16. aprila od 20 časova u Subotici, a pre toga u petak, 12. aprila, Subotičani će "skoknuti" do Zemuna kako bi odigrali poslednji susret u KLS, sa ekipom Mladosti.