Pregleda: 2310

Košarka: Spartak protiv Heliosa u četvrtfinalu plejofa ABA-2 lige

25.03.2024. u 08:06h
Košarkaši Spartaka, kao prvoplasirani u regularnom delu sezone ABA-2 lige u četvrtfinalu plejofa će igrati protiv Heliosa. Mečevi se igraju 10 i 12. aprila.

Košarkaši Spartaka ostvarili su i treću pobedu na turniru u Širokom Brijegu. Posle izjednačene prve četvrtine, krajem drugog perioda usledila je serija od 0:9 Spartaka. Sokolović je dodao trojku, Marelja poentirao iz reketa za činilo se velikih 31:47 na poluvremenu.

U nastavku, nominalni domaćin se serijom od 17:1 na krilima Magdevskog koji je ubacio 13 poena vratio u igru. Kod rezultata 76:80 Barna je pogodio trojku i tako zapečatio sudbinu Pelistera.

Kod Spartaka petorica dvocifrenih igrača, kod Bitoljčana najefikasniji Magdevski sa 23 i Planinić sa 17 poena.

Pelister - Spartak Office shoes 81:88
(16:18, 15:29, 29:19, 21:22)

Spartak: Cerovina 6, Cvetković, Kutlešić, Milisavljević 14 (7 skokova), Gordić 14, Medarević 11, Tejić 9, Lazić 2, Marelja 10 (6 skokova), Sokolović 5, Mozli, Barna 17 (6 skokova).

Trener Spartaka Vladimir Jovanović je ocenio da je smanjena rotacija doprinela velikom padu u drugom poluvremenu.

- Ne mogu da budem zadovoljan odbranom, nismo trošili "male" faulove kako treba, dozvoljavali smo trojke u poslednjim sekundama napada... Razumem ih, to su bile velike minutaže, ali moram da im zamerim. Ipak, čestitam mojim momcima na uspešno završenom turniru, slede nam nove obaveze - jasan je bio Jovanović.

Protivnik Spartaka u četvrtfinalu plejofa (10. i 12. april) biće Helios. Ostali parovi su Široki - MZT, Vojvodina - Sutjeska i Zlatibor - Podgorica