Komentara: 9
Pregleda: 1589

Košarka: Spartak poražen od Zlatibora (77:57)

23.01.2018. u 14:40h
U poslednjem meču 15. kola KLS Spartak je sinoć gostovao i zabeležio poraz protiv Zlatibora, rezultatom 77:57. Nisu uspeli "golubovi" da pariraju raspoloženoj domaćoj ekipi koja je kontrolisala meč čitavim tokom.

Problemi sa sastavljanjem ekipe bili su očigledni i na gostovanju vrlo tvrdoj ekipi Zlatibora. Šef struke Spartaka ni na ovom meču nije mogao da računa na vrlo bitne igrače kao što su Miščević, Hristov i Laketa, dok Kuridža i Gazibegović nisu ulazili u igru.

Bolje otvaranje meča imala je domaća ekipa, a gosti iz Subotice u imali problema sa realizacijom, čime su kroz prazan hod i nešto lošiju odbranu omogućili Zlatiboru da već posle prvih 10 minuta ode na +12.

Loša uvodna četvrtina ponovo je naterala "golubove" da jure za rezultatom tokom čitavog meča. Pokušavali su Subotičani da sustižu sa trojkama, ali 18% preciznosti za tri poena (5/28) govori o tome koliko su uspeli. Više skokova u odbrani i napadu od protivnika ipak nije uspelo da kompenzuje previše promašaja iz reketa. Čak 23 izgubljene lopte, naspram 14 domaće ekipe pokazuje koliko napada je otišlo "niz vodu", pa kada se sve to uzme u obzira ni ne čudi visok poraz od +20.

Za novog prvoligaša zapaženu rolu imao je Svetozar Popović, nekadašnja uzdanica subotičkog Spartaka, danas jednan od važnijih igrača Zlatibora.

Zlatibor - Spartak 77:57 (24:12, 18:17, 16:13, 19:15)

Jagodina: Popović 11, Tumušić, Veličković 13, Vulić 8, Smolović, Simović, Čorbić, Riznić 9, Gudžić 10, Marojević 10, Songolo, Papić 16

Spartak: Jovanović, Gazibegović S., Nikolić 16, Pejić 14, Lučić 3, Kojović 2, Sladoje 4, Gazibegović V. 2, Kuridža, Šajin 10, Barna 6

U narednom kolu u Suboticu dolazi ekipa Sloge koja se ove sezone samo jednom radovala.