Komentara: 3
Pregleda: 1929

Košarka: Kadeti Srbije na krovu Evrope! Simjanovski među najboljima

18.08.2025. u 10:11h
Izvor: Subotica.com
Subotičanin Ognjen Simjanovski predvodio je kadetsku reprezentaciju Srbije do zlata na EP u Gruziji! U finalu protiv Litvanije ubacio je 22 poena uz 5 skokova i 6 asistencija, a tokom turnira bio jedan od ključnih igrača zlatne generacije "orlića". Put do zlata bio je trnovit, ali je Srbija u pravom trenutku pokazala karakter i odigrala jedno od najboljih poluvremena u istoriji mlađih selekcija.
Košarka: Kadeti Srbije na krovu Evrope! Simjanovski među najboljima
Foto: Košarkaški savez Srbije

Subotica ima novog sportskog heroja! Ognjen Simjanovski, talentovani košarkaš Crvene zvezde i ponos Subotice, briljirao je na Evropskom prvenstvu za kadete u Gruziji, gde je sa reprezentacijom Srbije osvojio zlatnu medalju.

U velikom finalu protiv Litvanije, „orlići“ su posle dramatičnog preokreta slavili rezultatom 99:86. Iako je Litvanija na poluvremenu imala značajnu prednost (53:43), drugo poluvreme donelo je pravo čudo – razigrani trojac Simjanovski, Bjelica i Kusturica uveo je Srbiju u istoriju. Upravo je Simjanovski, uz sigurnu ruku i hladnokrvne asistencije, bio pokretač preokreta koji je usledio u trećoj četvrtini.

Košarka: Kadeti Srbije na krovu Evrope! Simjanovski među najboljima

SIMJANOVSKI brani boje Crvene zvezde, a na ovom turniru je popunjavao sve kolone u statistici. Igra na poziciji plejmejkera, visok je preko dva metra - to je ono što se traži u modernoj košarci. Bio je drugi najbolji strelac tima odmah iza Kusturice sa prosečnih 18 poena po meču, ali i 4 skoka i asistencije. Znao je da povuče ekipu kada je bilo važno, pogotovo tokom nokaut faze, a u finalu je ubacio 22 poena, podelio 6 asistencija i uhvatio 5 skokova. Simjanovski je i dalje 15-godišnjak, a 16 godina napuniće 28. septembra.

Na terenu je delovao kao pravi vođa – ubacio je 22 poena, uhvatio 5 lopti i podelio 6 asistencija, ostavljajući neizbrisiv trag u najvažnijem meču turnira. Njegov doprinos bio je konstantan i tokom celog prvenstva, a zrelina igre i odlučnost u ključnim trenucima svedoče o velikom potencijalu koji poseduje ovaj mladi Subotičanin.

Uz Bjelicu, koji je finalni meč završio sa 25 poena, i MVP-a turnira Nikolu Kusturicu (18 poena, 14 skokova i 8 asistencija), Simjanovski je bio jedan od stubova uspeha koji je Srbiji doneo još jedno zlato u mlađim kategorijama, u ovom uzrasu 18 godina čekano.

Košarka: Kadeti Srbije na krovu Evrope! Simjanovski među najboljimaOvo je velika pobeda za srpsku košarku, ali i ogroman korak za jednog momka koji je tek zakoračio na veliku scenu. Subotica s razlogom može da bude ponosna – Ognjen Simjanovski je ime koje ćemo tek slaviti.

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 3 meseca i 2 nedelje
Komentara: 3
Pregleda: 1929

Povezana vest

Povezane teme

košarka

ognjen simjanovski

Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.