Pregleda: 1288

Jedriličarstvo: Boja i Bešić osvojili medalje na regati u Mađarskoj

24.06.2020. u 11:35h
Na međunarodnoj regati u Mađarskoj jedriličari "Palića" osvojli su dve medalje. Kristina Boja se okitila zlatom, dok je Danilo Bešić osvojio bronzu.

Proteklog vikenda u Mađarskoj je održana međunarodna jedriličarska regata (BYC rooster Monautix Kup) na kojoj su učestvovali takmičari JK "Palić". U jakoj konkurenciji Palićani, u sastavu Kristina Boja, Danilo Bešić, Mate Salai, Nenad Zakić i Benedek Marton, pod vođstvom trenera Dejana Zakića i Ištvana Boje, osvojili su  dve medalje - zlatnu i bronzanu.

Kristina Boja osvojila je zlatnu medalju u klasi "Laser 4.7", dok je Danilo Bešić osvojio bronzanu medalju u klasi "Laser standard". U  klasi "Optimist", od ukupno 129 takmičara Nenad Zakić je osvojio 13. mesto, a Benedek Marton 105. mesto.

Naredna regata za takmičare JK "Palić" održaće se na Paliću, u periodu od 3. do 5. jula, kada će se održati prva regata u seriji regata Prvenstva Srbije.