Komentara: 0
Pregleda: 1737

Izložba „Hrvatsko narodno kazalište u Subotici“ obeležava jubilej 80 godina postojanja

27.10.2025. u 11:43h
Izvor: Subotica.com
U holu Sokolskog doma (Scena „Jadran“) 28. oktobra biće otvorena izložba „Hrvatsko narodno kazalište u Subotici (1945–1951–1980)“, kojom se obeležava 80 godina od osnivanja HNK-a. Postavka donosi fotografije, plakate i sećanja na ljude koji su stvarali pozorišni život Subotice.
Izložba „Hrvatsko narodno kazalište u Subotici“ obeležava jubilej 80 godina postojanja

Povodom obeležavanja 80 godina od osnivanja Hrvatskog narodnog pozorišta u Subotici, u utorak, 28. oktobra, u 11 časova biće svečano otvorena izložba pod nazivom „Hrvatsko narodno kazalište u Subotici (1945–1951–1980)” autora Branimira Kopilovića, stručnog saradnika Zavoda za kulturu vojvođanskih Hrvata.

Otvaranje će se održati u foajeu scene „Jadran” (Park Ferenca Rajhla 12a), na isti datum kada je pre tačno osam decenija izvedena prva predstava HNK-a.

Kako se navodi, postavka donosi izbor dragocenih fotografija, plakata, isečaka iz pozorišnog glasila, kao i svedočanstava o autorima i glumcima koji su oblikovali pozorišni život Subotice i kulturno pamćenje Hrvata u Vojvodini. U programu otvaranja učestvuju glumica Karla Rudić i Zoltan Sič, dok će izložbu svečano otvoriti potpredsednik Pokrajinske vlade Tomislav Žigmanov.

Izložba će biti otvorena do 7. novembra, a realizovana je u okviru programa obeležavanja jubileja HNK-a u Subotici.

Izvor: Subotica.com
Postavljeno pre 3 nedelje i 1 dan
Komentara: 0
Pregleda: 1737

Povezana vest

Povezane teme

Narodno pozorište

Komentara
0
Napiši komentar
Pošalji komentar
Dodaj grafički fajl
(do 20 MB)
    Imaš na raspolaganju 1000 karaktera
    Pravila komentarisanja
    Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove ovog Internet portala. Komentari su moderirani i odobravani u skladu sa opštim pravilima i uslovima.