Pregleda: 3554

Istorijski uspeh plivača Spartaka

16.07.2012. u 16:45h
Izvor: RTV Yueco
U Beogradu je od 13. do 15. jula održano otvoreno prvenstvo Srbije u plivanju za kadete, juniore i apsolutno, na kojem je učestvovalo 40 klubova sa 326 takmičara iz: Makedonije, Slovenije i Srbije.

Plivači Spartaka osvarili su najveći uspeh u istoriji kluba osvojivši 3. mesto ekipno u kategoriji kadeta, iza ekipa Novog Sada i Partizana osvojivši ukupno 13 medalja (4 zlatne, 4 srebrne i 5 bronzanih). Najuspešniji takmičar Spartaka bila je Milica Šoštarec koja je osvojila ukupno 6 medalja (4 zlatne, 1 srebrna i 1 bronzana).

Rezultati: Kadeti: Milica Šoštarec ( 1. mesto 50 slobodno, 1.mesto 400 slobodno, 1. mesto 800 slobodno, 1.mesto 1500 slobodno, 2.mesto 200 slobodno i 3.mesto 100 slobodno), Bojan Rašković (2. mesto 800 slobodno, 2. mesto 50 leđno), Laura Horvat (3. mesto 1500 slobodno), Muška štafeta 4x200 slobodno u sastavu: Rašković, Bali, Pinter i Mamužić osvojila je 3. mesto.Juniori: Tamara Der ( 2. mesto 1500 slobodno, 3.mesto 800 slobodno, 3. mesto 400 slobodno).

Sledećeg vikenda u Kruševcu će se održati prvenstvo Srbije za mlađe pionire i pionire na kojem će nastupiti i plivači Spartaka.