Pregleda: 438

Futsal: Spartak slavio u Smederevskoj Palanci (2:4)

20.03.2023. u 13:35h
Spartak je u okviru 20. kola Druge futsal lige Srbije u Smederevskoj Palanci pobedio sa 4:2 ekipu Partenon. Iako je prvo poluvreme proteklo u neizvesnoj borbi, Subotičani su u nastavku pokazali kvalitet i na kraju zasluženo osvojili nove borove koji im mnogo znače u borbi za treće mesto.

U prvom poluvremenu se vodila velika borba i tek posle dvanaest minuta igre Dražen Lučanović je uspeo da nadmudri odbranu protivnika i dovede Spartak u vođstvo. Ni domaći tim se nije predavao, a u poslednjem minutu prvog dela je i izjednačio preko Tačkovića -1:1.

Nastavak susreta pripao je Subotičanima iako je domaćin preokrenuo golom Radića, raspucali su se Nikola Tomić, Đorđe Celin I Veselin Guberinić za pobedu od 4:2

Partenon – Spartak 2:4 (1:1)
Tacković 20, Radić 22’ – Lučanović 12’, Tomić 22’, Celin 32’, Guberinić 38’

Partenon: Lazović, Todorović, Radić, Stojanović, Milovanović, Nestorović, Đorđević, Tacković, Tufegdžić, Petrović, Maksimović, Pavlović.

Spartak: Horvacki, Celin, Guberinić, Lučanović, Tomić, Nedić,  Vlajnić, Bašić.

U Drugoj futsal ligi sledi pauza do 1. aprila kada će Spartak ugostiti Požarevac.