Komentara: 20
Pregleda: 8411

Fudbaleri Bačke 1901 savladali zrenjaninski Radnički (3:0)

16.10.2016. u 12:57h
U okviru 10. kola Srpske lige, grupa Vojvodina, fudbaleri Bačke 1901 na domaćem terenu savladali su zrenjaninski Radnički sa 3:0 i uknjižili nove bodove.

Boljom igrom Subotičani su stigli zasluženo do trijumfa, a tačku na pobedu stavio je najbolji pojedinac susreta Nenad Puhalak.

Domaći su bolju igru krunisali pogotkom u 18. minutu. Jakovljević je nadmudrio  mladog golmana Radovića i glavom plasirao loptu u mrežu Radničkog za 1:0. Nizali su domaći igrači prilike, ali ih nisu iskoristili u prvih 45 minuta, pa se na odmor otišlo uz minimalnu prednost Subotičana.

U nastavku obe ekipe su se otvorile, razigrali su se i gosti, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugorze gol crveno-belih.  Subotičani su odvostručili prednost u 62. minutu nakon što je Puhalak oduzeo loptu, prošao po levoj strani, a onda nesebično ispred protivničkog šesnaesterca uposlio Radosavljeva koji je olako poslao loptu u gol Zrenjaninaca za 2:0.

Tačku na ovaj susret stavio je Puhalak svojim pogotkom za pobedu domaćih od 3:0.

Bačka 1901 – Radnički (Zr) 3:0 (1:0)
Jakovljević 18', Radosavljev 62'. Puhalak 83'

Bačka 1901: Tasić , Kiš, Savović, Đuranović, Ušumović, Nikić, Radosavljev, Puhalak (Spremo), Zolnajić, Jakovljević  (Vuković ), Matijević (Vojnić).

Radmički:  Radović , Grbić, Jeftić (Kovačević), Bogdanović, Bogić, Tatić, Čigoja, Janjanin, Džajski, Krstinić (Živanov), Stanimirović (N. Šarenac).

Nakon 10 odigranih kola Bačka 1901 zauzima 5. mesto na tabeli sa 16 osvojenih bodova. U narednom kolu tim Slobodana Kustudića odigraće komšijski derbi sa ekipom TSC u Bačkoj Topoli.