Pregleda: 4276

Fudbal: Završen turnir "Trofej grada Subotice"

28.08.2017. u 14:04h
Nakon trodnevnog nadmetanja završen je međunarodni dečiji fudbalski festival „Trofej grada Subotice”. Ljubitelji fudbala na Gradskom stadionu su uživali u atraktivnim potezima i lepim golovima mališana.

Završen je prvi dečji festival i međunarodni turnir u fudbalu za mlađe kategorije „Trofej grada Subotice” koji je održan za vikend na Gradskom stadionu, u organizaciji FK „Spartak Ždrepčeva krv”, i na kojem se takmičilo preko 70 ekipa u sedam uzrasnih selekcija.

Nakon trodnevnog nadmetanja po kategorijama prvo mesto su osvojili: Petrika iz Novog Sada, Partizan, Vojvodina, Spektar Sombor, Vašarište iz Kragujevca, Bistrica (Novi Sad) i FK Subotica. Spartakovi mališani osvojili su jedno treće (2006. generacija) i jedno drugo (2004. generacija) mesto na ovom takmičenju.

U obe generacije Subotičanima je pripalo  priznanje za najboljeg strelca, i to Stefanu Jakoviću i Marinu Duliću. Subotica je u generaciji najmlađih dečaka, rođenih 2010. godine osvojila prvo mesto, a u svojim redovima imala je i najbolje pojedince. Vidak Gvozdenović proglašen je za prvog strlca turnira sa osam postignutih golova, dok je Viktor Fazekaš bio najbolji igrač. Škola fudbala iz Subotice, "Arena",  zauzela je treće mesto sa dve selekcije.

Po okončanju finalnih utakmica podeljene su medalje i pehari, a specijalni poklon, dres našeg reprezentativca Mijata Gaćinovića, koji je bio namenjen za igrača turnira dodeljen je Mihailu Butrakoviću  iz novosadske Vojvodine (generacija 2006.).