Komentara: 10
Pregleda: 3734

Fudbal: Spartak igrao nerešeno sa Kolrejnom na startu kvalifikacija za Ligu Evrope

13.07.2018. u 11:10h
Spartak Ždrepčeva krv posle osam godina zaigrao je na međunarodnoj sceni, a na premijeri u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. odigrao nerešeno 1:1 sa severno-irskim Kolrejnom. Iako su gosti poveli, u samoj završnici utakmice,nakon prekršaja nad Glavčićem, Mile Savković je sa bele tačke izjednačio.

Prvi prvi put Spartak je  zapretio u 11. minutu kada je Đenić uposlio Savkovića, a on plasirao loptu pravo u naručje golmana Džonsa. Nakon neiskorištene prilike domaćina, gosti su mogli iz kontre da dođu do vođstva, Ćalasan je dobro intervenisao ispred Barnsa.

Pokušavali su Subotičani da dođu do gola, opsedali kazneni prostor protivnika, ali je završnica bila slaba. Lopta je bila više u posedu domaćeg tima, ali su Irci ipak poveli.  U 23. minutu, grešku golmana Nikole Perića iskoristio je Mekoli i doneo prednost Kolerejnu. Pokušavali su "golubovi"  da izjednače, od prevelike želje su  grešili, nisu uspevali da uspostave svoju dobro prepoznatljivu igru.

U 35. minutu šef struke Subotičana napravio je izmenu, izašao je Đenić, a ušao Samuel Afum. Otvorili su Subotičani sve karte u napadu i sve češće bili u prilici da šutiraju na gol, dok su igrači Kolerejna iz kontri pokušavali da udvostruče vođstvo. Vukčević je dobro šutirao u 41. minutu, ali je lopta završila pored gola. Nešto kasnije Vukčević se  odlično probio po levoj strani, plasirao loptu pred gol protivnika, međutim tamnoputi Afum kasni da je sprovede u mrežu Iraca.

U nastavku meča Spartak je bio tim koji je i dalje diktirao tempo igre, a ulaskom Đuričina mnogo je opasnije delovao po gol protivnika. Prve ovacije publike u drugom poluvremenu izazvala je odlična akcija domaćih u 59. minut. Đuričin je proigrao Afuma, a on loptu prosledio do Savkovića, ali je Džons odlično intervenisao nakon njegovog pokušaja.

Novajlija u redovima Subotičana, Samuel Afum,  u 63. minutu bio je u idealnoj prilici da izjednači. Našao sa sam sa golmanom Kolerejna, međutim čuvar mreže gostiju za delić sekunde je bio brži i osujetio njegov pokušaj. Imali su domaći igrači još nekoliko poluprilika i prilika, ali je realizacija izostala.

Kada se publika na stadionu i pored malih ekrana najmanje nadala usledilo je izjednačenje (1:1). Nemanja Glavčić oboren je u kaznenom prostoru, a siguran sa bele tačke bio je Mile Savković za, na kraju ispostavilo se dobar rezultat pred revanš koji sledi za nedelju dana u Severnoj Irskoj.

Spartak ŽK – Kolrejn  1:1 (0:1)

Strelci: 0:1 mekoli u 23. Minutu 1:1 Savković u 90+3

Spartak: Perić, Milošević  (Torbica), Ćalasan, Kerkez, Vukčević , Šimura, Marčić, Čečarić (Đuričin), Glavčić, Savković , Đenić (Afum).

Kolerejn: Džons, Malan, Mekonahi , Odonel, Trejnor , Louri, Lajons (Krk), Mekoli (Harkin), Parkhil, Bredli (Mekgonigle ), Burns.

Trevor Mekendri, šef struke Kolrejna, kratko je prokomentarisao utakmicu sa Spartakom

- Razočarani smo, jer smo primili gol u poslednjoj minutu, posebno što smo imali prednost tokom utakmice. Ipak igrati nerešeno na strani je mnogo dobar rezultat i da nam je neko ponudio to pre početka meča sigurno da bi prihvatili. Kada je reč o penalu, nisam siguran da li je bio ili ne, ali svoje igrače ne krivim za to. Žao mi je samo što smo ispustili stečenu prednost. Sapartak ima izvanredne i talentovane igrače i to su na terenu pokazali. Bili su opasni po naš gol, samo što nisu realizovali izgledne prilike.

Vladimir Gaćinovič, šef stručnog štaba Spartaka, nakon utakmice sa Kolrejnom kritički je analizirao sinoćnji nastup svoga tima

- Najpre se izvinjavam navijačima za prvih 25 minuta koje smo sramno odigrali. Nismo ličili na tim koji se vredno spremao tokom priprema. Bili smo u tom periodu van ritma, tempa igre i to nas je skupo koštalo. Slučajno je lopta ispala golmanu Periću iz ruke, ne krivim ga. To vođstvo Kolrejna je bilo plod naše slabe i bezvoljne igre, tačnije bezidejne igre. Počeli smo tek da igramo poslednjih pet minuta prvog dela, ulaskom Afuma. Situacije koje smo trebali rešiti nismo, ali je to tako u fudbalu. Idemo tamo u Irsku da odigramo mušku utakmicu. Imamo kvalitet da se suprotstavimo jednoj ovakvoj ekipi – rekao je Gaćinović

Fudbal: Spartak - Kolrejn (kvalifikacije za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Kolrejn (kvalifikacije za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Kolrejn (kvalifikacije za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Kolrejn (kvalifikacije za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Kolrejn (kvalifikacije za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Kolrejn (kvalifikacije za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Kolrejn (kvalifikacije za Ligu Evrope) Fudbal: Spartak - Kolrejn (kvalifikacije za Ligu Evrope)